“LABVĒLĪGAIS TIPS” izsludina jubilejas konceršovus “SUDRABKĀZAS”

Raksta attēls - “LABVĒLĪGAIS TIPS” izsludina jubilejas konceršovus “SUDRABKĀZAS” Foto: Karlīna Vītoliņa

16.03.2017 / Parmuziku.lv

Grupa “LABVĒLĪGAIS TIPS” izsludinājusi rudens koncertšovus “Sudrabkāzas”, kas šogad tiek rīkota par godu grupas ceturtdaļgadsimta jubilejai. Tūre sāksies 23.septembrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un noslēgsies ar grandiozu šovu “Arēnā Rīga” 27.oktobrī.

Kā vēsta “Labvēlīgā Tipa” dalībnieki, koncertos skanēs grupas populārākie un klausītāju iemīļotie hīti “Alumīnija cūka”, “Čiekurs egles dēls”, “Naukšēnu disko”, “Pīrādziņ’nāc ārā!”, “Desmitais tramvajs”, “Džins ar toniku”, kā arī, protams, skaņdarbi no grupas jaunākā veikuma – albuma “Kaste”, kas dienasgaismu jau tradicionāli ieraudzīs 1.aprīlī.

Kāzas, kurās jebkurš var būt līgava vai līgavainis; kāzas, kur kaislīgā mīlas nakts jau sen pagātnē. Tomēr mīlestība nerūs, vedējtēvs nelūzt, bet tortes rozes – nekūst, jo tās ir no sudraba. Sudrabkāzas – nācija pret “Labvēlīgo Tipu”!

uz koncerttūri ar īpašu uzsaukumu aicina grupas solists Andris Freidenfelds (viņš arī Fredis), precizējot, ka “nācija pret “Labvēlīgo Tipu”” neesot jāsaprot kā kautiņš vai cīņa, bet gan: “Pie skatuves stāv nācija un skatās mūsu koncertu!”.

Par īpašajiem koncertšovu viesiem pagaidām mūziķi vēl nestāsta, bet atklāj, ka 27.oktobrī, kad “Labvēlīgais Tips” uzstāsies “Arēnā Rīga”, pavisam noteikti tiek gaidīta ierastā atrakcija, kad pielūdzējas uz skatuves metīs krūšturus, kā jau tas pienākas kārtīgā šovā. “Varbūt šogad būs mazliet citādāk: ka vajadzēs tos nevis vienkārši mest uz skatuves, bet gan mest mērķī, jo kārtīgās kāzās jau ir visādas atrakcijas, tostarp arī mērķī mešana. Kura dāma trāpīs [mērķī], tai būs īpaša balva,” piebilst Fredis.

Grupa tūrē dosies savā tradicionālajā sastāvā: Andris Freidenfelds (balss), Normunds Jakušonoks (balss, taustiņi), Ģirts Lūsis (balss, ģitāra), Kaspars Tīmanis (balss, trombons), Oskars Ozoliņš (trompete, balss), Artūrs Kutepovs (ģitāra), Pēteris Liepiņš (ģitāra), Haralds Stenclavs (taustiņi) un Ainis Zavackis (sitaminstrumenti).

Atgādināsim, ka grupu “Labvēlīgais Tips” tālajā 1992.gadā dibināja solists Andris Freidenfelds, Normunds Jakušonoks un Ģirts Lūsis. Iesākumā grupas darbība bija vairāk kā joks, nekā nopietns pasākums, grupa uzstājās dažādos Latvijas mūzikas pasākumos. Grupas debijas albums “Alumīnija cūka” klajā nāca 1995. gada 1. aprīlī, kas aizsāka grupas tradīciju albumu izdot tieši 1. aprīlī. Albums saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais pop & rock & dance albums. 1996.gadā klajā nāca otrais “Labvēlīgā Tipa” albums “Pilots Antons Šmits”, savukārt 1997. gadā – albums “Pumpa”, kas ieguva “Mūzikas ierakstu Gada balvu” par labāko šlāgermūzikas albumu. Grupas kontā ir arī albumi “Tā, lūk, man iet”, “Tipa labākās dziesmas”, “Eiropa mūs nesapratīs”, “Mūzika iereibušiem cilvēkiem”, “Naukšēnu disko”, “Svīres tango” u.c.

Grupas jubilejas šovi notiks:

  • 23.septembrī Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
  • 30.septembrī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”
  • 7.oktobrī Latgales vēstniecībā “GORS”
  • 13.oktobrī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”
  • 14.oktobrī Jelgavas Kultūras namā
  • 20.oktobrī Alūksnes Kultūras centrā
  • 21.oktobrī Valmieras Kultūras centrā
  • 27.oktobrī “Arēnā Rīga”

 Biļetes uz koncertiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!