Ģirts Lūsis: mēs gribējām izvairīties no dažādu matemātisku formulu rakstīšanas uz plakātiem

Raksta attēls - Ģirts Lūsis: mēs gribējām izvairīties no dažādu matemātisku formulu rakstīšanas uz plakātiem Ģirts Lūsis, foto: LETA/ Paula Čurkste

01.04.2017 / Alfrēds Sebris

1.aprīlī jeb Joku dienā, "Labvēlīgais tips" pēc 7 gadu pauzes klausītājiem nodos savu jaunāko albumu "Kaste". Aicinājām grupas ģitāristu un vienkārši lielisku cilvēku - Ģirtu Lūsi - uz nelielu interviju.

Kāda ir „Labvēlīgā tipa” panākumu atslēga?

Ģirts: Ja mēs zinātu, kas ir mūsu panākumu atslēga, mēs jau sen būtu kļuvuši par miljonāriem un izveidojuši vairākas grupas, ar kurām startēt Latvijā (smejas). Es nezinu, varbūt panākumu atslēga ir pozitīvā attieksme pret klausītāju, kas pašiem sagādā prieku. Tas nav izskaidrojams faktors. Tas tā ir izveidojies vēsturiski un dabīgi.

Kā Tev liekās, kura ir klausītāju iemīļotākā „Labvēlīgā tipa” dziesma?

Ģirts: Par cik mums pastāvēšanas vēsture ir jau 25 gadu garumā, katru reizi mainās centrālie hiti. Protams,„Alumīnija cūka” no pirmsākumiem, „Omnibuss”, „Čiekurs- egles dēls”, „Naukšēnu disko”. Var daudz un daudz saukt. Katram ir savs stāsts, atskats, atmiņas. Nekad nebiju iedomājies, ka dzenbudisti klausās „Mazās kalnu ielas samuraju”. Pārsteigumi ir dažādi.

Jūs šogad svinēsiet 25 gadu jubileju, vai kā jūs to paši dēvējat- „Sudrabkāzas”. Kāpēc tāds nosaukums?

Ģirts: Pirmkārt, kāzas viemēr ir lustīgas ballītes. Otrkārt, mēs gribējām izvairīties no dažādu matemātisku formulu rakstīšanas uz plakātiem. Lai nebūtu, piemēram, 50 + 20 – 48...

Kāds tad varētu būt Zelta kāzu koncerts?

Ģirts: Dievs dod līdz tādam tikt (smejas)!

Kurš un kāds ir bijis „Labvēlīgā tipa” trakākais koncerts?

Ģirts: Mums ir daudzi traki koncerti bijuši. Daži pat tādi par kuriem labāk nerunāt. Klausītājiem labāk to nezināt (smaida). Viens no pirmajiem koncertiem bija diezgan jautrs. Tas bija Jelgavas klubā „Tonuss”, kad mums repertuārā bija apmēram 7-9 dziesmas un ar tām mēs pamanījāmies nospēlēt 3 taimus (45min x 3).

Dziesma "Doriana Greja vecā seja" no jaunā albuma "Kaste" 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!