“Kultūra. Industrija. Tehnoloģija." - forums radošo industriju pārstāvjiem.

Raksta attēls - “Kultūra. Industrija. Tehnoloģija." - forums radošo industriju pārstāvjiem. Publicitātes foto

26.08.2019

23.septembrī kultūras notikumu vietā “Hanzas perons” norisināsies radošo industriju pārstāvju forums, kas šogad pasākums pirmo reizi notiks sadarbībā ar “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” un aptvers plašāku tēmu loku.

“Kultūra. Industrija. Tehnoloģija.” (KIT) ir radošo industriju pārstāvju forums, kas no pasākuma ar tehnisku ievirzi un nosaukumu “Tehnoloģiju diena” tā pirmajos trīs gados, izaudzis par notikumu ar plašāku redzējumu un mērķiem. Šogad pasākums pirmo reizi notiks sadarbībā ar “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” un aptvers plašāku tēmu loku. Forums norisināsies 23.septembrī kultūras notikumu vietā “Hanzas perons”. Šī gada foruma galvenā tēma būs radošums un funkcionalitāte - kā ar tehnoloģiskiem līdzekļiem gudri panākt maksimālo radošo rezultātu, sabalansējot idejas un iespējas. Šai tēmai būs veltīti trīs lielākie foruma notikumi.

Viens no centrālajiem foruma notikumiem būs ASV gaismu un skatuves dizaina mākslinieces Pegijas Eizenhauveres (Peggy Eisenhauer) uzstāšanās. Pegija Eizenhauvere saņēmusi vairākas Tony balvas un neskaitāmas nominācijas par saviem darbiem Brodvejā. Viņa veidojusi gaismu režijas risinājumus un skatuves dizainu vairāk kā 40 izrādēm, kā gaismu māksliniece strādājusi arī Holivudā, viņas pazīstamākā filma ir mūzikla “Čikāga” ekranizācija.

Spilgts foruma notikums būs atklāta diskusija "KIT runā", par koncertzāļu un kultūras namu funkcionalitāti Latvijā. Diskusijas dalībnieki analizēs gan jau realizētu, gan vēl plānotu valstiskas nozīmes objektu piemērotību pasākumu norisei no radošo un tehnisko kompāniju viedokļa.

Svarīgs notikums mūzikas radītājiem un producentiem būs mūzikas digitālās distribūcijas platformas “The Orchard” Baltijas un Polijas reģiona izdevniecību un mārketinga vadītājas Magdalēnas Jensenas (Magdalena Jensen) uzstāšanās. “The Orchard” izveidota 1997.gadā ar mērķi nodrošināt neatkarīgo izdevēju un mākslinieku mūzikas izplatīšanu digitālajās platformās. Kopš dibinšanas pirms vairāk kā 20 gadiem “The Orchard” no maza Ņujorkā bāzēta uzņēmuma kļuvis par globālu nozares līderi. Uzņēmuma sauklis ir “Distribution done rigth” un tā būs arī galvenā Magdalēnas Jensenas uzstāšanās tēma.

Forumā piedalīsies Latvijas un ārvalstu skatuves tehnoloģiju ražotāji, tehnisko un radošo nozaru - teātru, kultūras namu, izklaides vietu, koncertzāļu, televīzijas profesionāļi. Dienas garumā nopietnas sarunas, lekcijas diskusijas, produktu un kulturvides prezentācijas mīsies ar jaunu talantu un atzītu makslinieku performancēm.Pasākuma idejas autors ir gaismas, video un skatuves tehnoloģiju

izstrādātāji, ražotāji un servisa nodrošinātāji “Kompānija NA”, kas ir izklaides industrijas līderi Baltijā un veiksmīgi darbojas arī vairākos pasaules tirgos. Latvijā “Kompānija NA” jau 25 gadus sadarbojas ar kultūras nozares līderiem, nodrošinot “Prāta Vētra” "Instrumenti" un daudzu citu koncertu, uzvedumu norisi, no “Supernova”, “X-faktors” līdz “Dziesmu svētkiem”. “Kompānija NA” radīto un ražoto tehniku izmanto teju visi pasaules vadošie māklinieki - Bruno Mars, Metallica, Beyonce, Red Hot Chili Peppers, Robbie Williams, Adele, Coldplay, The Weeknd, Foo Fighters, Taylor Swift, Chemical Brothers, Thake That, Muse, Rammstein.

“Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” (LMab/LMe)  izveidota ar mērķi atbalstīt Latvijas mūzikas izpildītāju un producentu darbību, Latvijas mūzikas eksportspējas veicināšana un jaunas mūzikas rašanās veicināšana.

“LMab/LMe” izveidotās dziesmu rakstīšanas nometnes “RIGaLIVE” pirmo četru sesiju laikā radītās dziesmas skan gan radio staciju rotācijās, gan saņēmušas industrijas novērtējumu Latvijas mūzikas ierakstu gada balvā “Zelta mikrofons”.

Nometnē radīto dziemu vidū ir anša un Kristīnes Pāžes hīts “Zemes stunda”, Eirovīzijas nacionālās atlases “Supernova 2019” finālistes “Cherry Absinthe” un “Cutting the Wire”, radio hīti “Vilku bars”, “Kas aiz krūtīm sēž”, “Viņa nedejo”, “Varbūt šodien, varbūt rīt” un citas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!