Konkursā “HADRONS 2021” uzvar pankroka grupa “Nikotīņi”

Raksta attēls - Konkursā “HADRONS 2021” uzvar pankroka grupa “Nikotīņi” Publicitātes foto

03.06.2022

Konkursa “Hadrons 2022” fināla tiešraidē Latvijas Radio 1. studijā sacentās sešas jaunās studentu grupas. Sīvā konkurencē godpilno pirmo vietu ieguva Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes pārstāvošā grupa “Nikotīņi”.

Otro vietu ieguva grupa Rūta Ķertgalve kopā ar grupu MELK, bet trešo – “PakāPiens”. Skatītāju simpātiju balvu balsojumā, kas notika portālā LSM.lv, ieguva grupa “Gultņi”.

Konkursa uzvarētāju grupas “Nikotīņi” mūzikas stils nav nosaucams ar vienu žanru, taču tas ir kaut kas starp hārdroku, alternatīvo roku, pankroku un trešmetālu. Kopš grupas uzsākšanas 2019. gada septembrī, “Nikotīņi” intensīvi koncertējuši ne tikai Rīgas klubos, bet arī citās Baltijas valstu pilsētās, guvuši stabilu sekotāju pulku, sadarbojušies ar dažādiem citiem mūziķiem.

Konkursa finālā uzstājās sešas jaunās grupas un izpildītāji – “Gultņi”, “Kuusbārdis”, “Nikotīņi”, “Rūta Ķergalve & MELK”, “Skaļā Daba” un “PakāPiens”. Kopā konkursā pieteicās 22 mūziķu apvienības un projekti, pārstāvot 16 augstākās mācību iestādes.

“HADRONS 2022” fināla koncerta ieraksts pieejams Youtube.com vietnē.

Šajā gadā konkursa žūriju veidoja Madars Štramdiers (“Radio NABA”, festivāls “LABA DABA”), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas "Dzelzs vilks", "Nakts arāji", "Jauno Jāņu orķestris"), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, “Radio NABA” raidījumu vadītājs, festivāls “Kartupeļpalma”), Raimonds Lagimovs (mūziķis, grupas "Inokentijs Mārpls", "Amorālā psihoze", “Radio NABA” raidījumu vadītājs), Jānis Žilde (mūziķis, grupa Satellites LV, portāla TVNET žurnālists un mūzikas kritiķis), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), Jānis Eglītis (skaņu režisors, studijas "Ierakstu Māja" vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāes - Patrīcija Mikele un Evelīna Elva Sirmā.

Konkursu Radio NABA sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi organizē jau septiņpadsmito reizi un šis ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.

Konkursu organizē Latvijas Radio 6 – LU “Radio Naba” sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi, portālu LSM.lv, studiju “Ierakstu Māja”, festivāliem "Laba Daba" un "Bildes".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!