Klāss Vāvere laiž klajā pirmo digitālo šūpuļdziesmu izlasi Recent Lullabies

Raksta attēls - Klāss Vāvere laiž klajā pirmo digitālo šūpuļdziesmu izlasi Recent Lullabies Publicitātes foto

11.12.2015 / Parmuziku.lv

Iepriecinot ikvienu leģendārās Šūpuļdziesmu kolekcijas cienītāju, mūzikas pētnieks, kritiķis un melomāns Klāss Vāvere izveidojis jaunu digitālo šūpuļdziesmu izlasi Recent Lullabies, kas pieejama Latvijas Mobilā Telefona (LMT) Spotify kanālā.

Klāss Vāvere jauno šūpuļdziesmu izlasē apkopojis gan tādu mūzikas dižgaru kā David Bowie, John Martyn, Pops Staples un Leonard Cohen skaņdarbus, gan vairāku mūsdienu izpildītāju, piemēram, Beach House, Bon Iver, Natalie Prass dziesmas. Šūpuļdziesmu izlases autors norāda, ka saglabājis uzticību pārliecībai, ka laba dziesma nenoveco, tādēļ jaunajā šūpuļdziesmu izlasē iekļāvis vairākas laika pārbaudi izturējušas kompozīcijas jaunā skanējumā. “Recent Lullabies plejlistē dubstep dziesminieka James Blake izpildījumā skan Joni Mitchell 1970. gadu romantiskā klasika A Case of You, savukārt šodienas rock noir autoritāte Mark Lanegan izpilda Mack the Knife no Kurta Veila un Bertolta Brehta Trīsgrašu operas, kas sacerēta pagājušā gadsimta 20. gados,” norāda šūpuļdziesmu izlases sastādītājs.

“Nosaukums Recent Lullabies jeb Jaunās šūpuļdziesmas nenozīmē atbilstību aktuālajiem popkultūras standartiem. Tie ir ieraksti ar šā laika (21. gadsimta) skanējumu, dziesmas, kas izpildītas ar mūsdienīgu attieksmi, bet iemieso kādu, manuprāt, pārlaicīgu emocionālu vai saturisku vēstījumu, kas tās jau šodien dara saprotamas dažādu paaudžu klausītājiem. Iespējams, pēc gadiem tās daudziem nozīmēs ko vēl vairāk,” stāsta Klāss Vāvere.

Līdz šim Lullabies/Šūpuļdziesmu sērijā, kas veltīta populārās mūzikas klasikai, bija pieejami 18 CD (izdevējs Mikrofona ieraksti), bet Recent Lullabies ir pirmā izlase, kas pieejama digitāli. Tajā iekļautas 18 kompozīcijas, kas, atspoguļojot mūsdienu laikmeta garu, ar savu dzīvo skanējumu priecēs klausītājus 1 stundas un 11 minūšu garumā.

Klāsa Vāveres izveidoto jauno šūpuļdziesmu izlase Recent Lullabies bez maksas pieejama šeit: http://ej.uz/LMTSpotify_Lullabies

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!