Apgāds „Mansards” izdod Klāsa Vāveres „Šūpuļdziesmas pieaugušajiem”

Raksta attēls - Apgāds „Mansards” izdod Klāsa Vāveres „Šūpuļdziesmas pieaugušajiem”

24.11.2016

Šī ir neparasta grāmata. Tajā pieminētas daudzas populārās mūzikas slavenības, un tā izskatās pēc dzejoļu krājuma, taču tai nepiemīt ne popkultūras klišejiskums, ne pretenzija „uz dzeju”.

Vairoties no trivialitātes un nedomājot par transcendenci, autors – Latvijā pazīstams rokmūzikas pētnieks Klāss Vāvere – ļauj izsekot autobiogrāfiskam stāstam, kura pamatā ir visu dzīvi kopta mūzikas mīlestība. Poētiski publicistiskā manierē te godinātas paaudzes vērtības – roka un popmūzikas albumi (The Beatles, Pink Floyd, King Crimson, Led Zeppelin, Ēriks Kleptons, Bobs Dilans, ABBA, Pērkons, u.c.), kas mūsdienās nereti dēvēti par klasiskiem. Tekstos ir daudz kultūrvēsturisku atsauču, tomēr grāmata nav „par mūziku”.

Klāss Vāvere ir mūzikas aprakstnieks ar vairāk nekā 30 gadu stāžu. Kopš pagājušā gadsimta 80. gadu vidus daudz publicējies presē (Padomju Jaunatne, Liesma, Latvijas Jaunatne, Labrīt, Diena, Nakts, Klubs, Mūzikas Saule, 9Vīri u.c.), vadījis autorpārraidi “Šūpuļdziesmas pieaugušajiem” Radio SWH ēterā, sastādījis augstu vērtējumu guvušu CD sēriju Lullabies/Šūpuļdziesmas. Pēdējos gados publicējies portālā www.arterritory.com, sarakstījis vairākas rokmūzikai veltītas grāmatas.

Mūzika autoram ir logs uz pasaules izziņu un sevis apzināšanos, iemesls smalkjūtīgām refleksijām par eksistenciāli nospriegotiem mirkļiem cilvēka mūžā un atskatam uz paša pieredzēto. Vienmēr klātesošs dzīves fons un pieredze, kas atklāj dažādus personības slāņus, amerikāņu rokzvaigzni vai pirms pusgadsimta mirušu džeza klasiķi vienojot ar kādreizējo Iļģuciema pusaudzi, aktīvu preses autoru pagājušā gadsimta 80. un 90. gados un piecdesmitgadnieku šodienas Latvijā un Meksikā. Grāmatai piemīt emocionāla un informatīva vērtība, kā arī personības un laikmeta nospieduma reljefs.

Grāmatas redaktors Guntars Godiņš, māksliniece Elita Šica Vāvere.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!