Klajā nāk vēl nebijusi Latvijas džeza mūzikas izlases dubultā vinila plate

Raksta attēls - Klajā nāk vēl nebijusi Latvijas džeza mūzikas izlases dubultā vinila plate

24.11.2023

Džeza mūzikas izdevniecības" Jersika Records” paspārnē izdota vēl nebijusi Latvijas džeza mūzikas izlase “Live At The M/Darbnīca Vol.1. (Jazz In Riga, Latvia, 2022/2023)”, kurā apkopoti trīspadsmit koncertieraksti, kas veikti šobrīd vadošajā džeza koncertvietā Rīgā – kultūrtelpā M/Darbnīca. No pērnā gada augusta līdz šā gada janvārim tika ierakstīti pavisam 13 džeza koncerti un dubultajā vinila platē iekļauts pa vienam skaņdarbam no katra.

“Ideja par šādu izlasi mums ar Maiju radās karstajā 2022.gada vasarā, kad pēc ģitārista Matīsa Čudara trio lieliskā koncerta M/Darbnīcā aizrunājāmies par to, ka, prof. Indriķa Veitnera vārdiem runājot, paliek jau tikai ieraksti. Par to, cik interesanti un aizraujoši būtu dzirdēt, piemēram, Latvijas pirmajā džeza festivālā KIKOK 1962 atskaņoto, vai Rīgas džeza klubos “Allegro” septiņdesmitajos vai “Hamlets” deviņdesmitajos spēlēto, ja vien kāds to būtu ierakstījis un izdevis. Un tā, šķiet, jau nākošajā nedēļā veicām saksofonista Kārļa Vanaga Trio koncerta ierakstu M/Darbnīcā. Tas bija pirmais no pavisam kopā trīspadsmit koncertiem, ko laika posmā no 2022. gada augusta līdz 2023. gada janvārim ierakstījām skaņu režisora Mārtiņa Krastiņa vadībā. M/Darbnīcas aizskatuves telpās ierīkojām nelielu studijas režijas telpu un ierakstus veicām, kā jau ierasts “Jersika Records”, pilnīgi analogi, magnētiskajā lentē," stāsta “Jersika Records” vadītājs un producents Mareks Ameriks.

“Šīs plates iznākšana man personīgi ir ļoti nozīmīgs notikums, kas simbolizē mūsu paaudzes brīvību un radošo garu. Man ir patiess prieks par to, ka šo laiku izdevās iemūžināt,” par jauno dubulto plati stāsta M/Darbnīcas mākslinieciskā vadītāja Maija Moira Mazanova.

M/Darbnīca, kas jau kļuvusi par otrajām mājām vairākiem Latvijas mūziķiem, ir vieta, kur sanāk kopā visa jaunā Latvijas kultūras sabiedrība, jo šeit katru dienu un vakaru top māksla. Tādas vietas vairs nav nekur Rīgā. Un man ir liels gandarījums par to, ka vienu no šiem mākslas tapšanas procesiem ir ierakstījuši “Jersika Records”. Ceru, ka šī plate, piepildīta ar jaunu Latvijas mūziku, apceļots pasauli un parādīs pēc iespējas vairākiem cilvēkiem, kāds tas latviešu džezs ir un kas ir M/Darbnīca!" - stāsta jaunais un daudzsološais trombonists Vadims Dmitrijevs.

“Jaunā izlase atspoguļo mazu daļu, kas notiek M/Darbnīcā, kurā mīt brīvās mākslas gars, un tā ir vērtība kas jāsargā,” rezumē pianists un komponists Rūdolfs Macats.

Ir izdevusies ļoti daudzveidīga mūsdienu Latvijas džeza izlase, kurā izskan gan post-bop un neo-bop stils, gan spirituālais un elektriskais džezs, gan eksperimentālais džezs un avangards, kā arī fanka un pat bluegrass ietekmes. Visi iekļautie skaņdarbi ir oriģinālmūzika šobrīd redzamu Latvijas džeza mūziķu izpildījumā, kuri savos priekšnesumos iesaistījuši arī draugus no citām valstīm.

Skaņu plates vāka dizainā izmantotas Maijas Moiras Mazanovas, Emīlijas Paulas Andersones un Ričarda Zaļmeža fotogrāfijas, bet dizainu veidojuši brāļi Edgars un Mareks Ameriki.

Jauno skaņu plati var iegādāties visos mūzikas veikalos kā arī izdevniecības“Jersika Records” mājas lapā vai “Bandcamp” platformā. Albums noklausāms arī populārākajās straumēšanas vietnēs. Izlase "Live at the M/Darbnīca, Vol. 1" tiks prezentēta 25. novembrī kultūrtelpā “M/Darbnīca” pulksten 17.00.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!