Katrīna Bindere ieskaņo Mārtiņa Freimaņa dziesmu “Kā aizdejot līdz rītam”

Raksta attēls - Katrīna Bindere ieskaņo Mārtiņa Freimaņa dziesmu “Kā aizdejot līdz rītam” Katrīna Bindere. Foto: Valters Pelns

15.06.2018 / Parmuziku.lv

Jaunā dziedātāja Katrīna Bindere, kura šobrīd, aprūpējot savu janvārī dzimušo dēliņu Elvisu, ne mirkli nav pārstājusi muzicēt, un kopā ar grupu “Saldās sejas” apceļojusi visu Latviju, ar prieku piedalījusies arī Latvijas mūziķu veltījumu albuma “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” ierakstā.

Tas ir albums, kurā savās versijās Freimaņa dziesmas ieskaņojuši tādi mākslinieki kā Musiqq, Rīgas Modes, Aija Andrejeva, Ivo Fomins, Refleksija un Artūrs Gruzdiņš, Labvēlīgais Tips un Elza Rozentāle, grupa Līvi un daudzi citi. Katru nedēļas piektdienu, nu jau vienpadsmit piektdienas pēc kārtas, tiek publicēta kāda no albuma dziesmām.

Pēc ilgāka pārdomu laika un dažādu versiju izskatīšanas, Katrīnai vistuvākā šķita Mārtiņa Freimaņa, savulaik TV šova “Talantu fabrika” 1. sezonas uzvarētājai Chilli (Ilva Šeškauska - Štāla) īpaši rakstītā dziesma “Kā aizdejot līdz rītam”, kura tika pirmo reizi ieskaņota 2003. gadā. Pati Chilli jau kopš 2011.gada dzīvo Norvēģijā un šī dziesma līdz šim dzīvo vien ieraksta versijā. Tagad šī dziesma, kurai jaunu skanējumu piešķīris producents Gints Stankevičs, skanēs ne vien jaunajā veltījumu albumā, bet arī albuma koncertos šī gada rudenī.

Katrīna Bindere šobrīd, ar pašas rakstīto dziesmu “Piespied Stop!” ļoti veiksmīgi piedalās “Muzikālās bankas” dziesmu aptaujā, pagājušajā nedēļā ierindojoties augstajā 4. pozīcijā un mazpamazām ieņemot savu vietu uz Latvijas populārās mūzikas skatuves.

Katrīna: “Lai arī ar Mārtiņu Freimani personīgi nebiju pazīstama, man šķiet, ka viņš bija lielisks cilvēks, par ko liecina viņa skaistās dziesmas un vispārzināmā mīlestība pret dzīvniekiem. Atceros, ka vienīgā reize, kad viņu satiku, bija Ventspilī, kur notika Muzikālā Banka, toreiz lūdzu viņam autogrāfu. Nesen klausoties dažādas Freimaņa dziesmas, tieši šī mani uzrunāja visvairāk. Tāpēc esmu bezgala priecīga par iespēju piedalīties šajā projektā. Ceru, ka jums patiks!”

Kā nākamā dziesma, nākamajā piektdienās  tiks publicēta Kārļa Būmeistera izpildītā Mārtiņa dziesma “Līdz Himalaju mākoņiem”, kura pavisam akustiskā versijā ierakstīta Kārļa mājas virtuvē, un ieraksta fonā dzirdamie sadzīves trokšņi un dēlēna Edvarta balss, piedod ierakstam īpašu ticamību un patiesumu, bet par to jau pēc nedēļas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!