Dziedātāja Diona piepilda savu sapni sadarboties ar grupas “Tumsa” mūziķiem

Raksta attēls - Dziedātāja Diona piepilda savu sapni sadarboties ar grupas “Tumsa” mūziķiem Foto: Ritvars Stankevičs

16.10.2023

Dziedātāja Diona Liepiņa, kura šobrīd kā skatuves vārdu lieto tikai savu vārdu Diona, kļuva pazīstama pēc dalības jauno talantu konkursā “X-Faktors” un nekad nav slēpusi, ka uzaugusi ar Mārtiņa Freimaņa un grupas “Tumsa” dziesmām.

Diona: “Jau vairākus gadus manī dzīvoja sapnītis par kopīgu dziesmu ar grupu "Tumsa", kuras mūziķi tagad lieto nosaukumu "pēcTUMSAs", jo Mārtiņa daiļrade un grupas izpildījums man bija kļuvis jo īpaši tuvs, taču piedāvājuma izteikšanu grupas basģitāristam Jānim visu laiku atliku, jo gribēju piestrādāt vēl un vēl pie savas muzikālās karjeras un tās attīstības, lai vispār piedāvātu šādu ideju un sadarbību.”

Šobrīd Dionas sapnis ir realizējies kopīgā dziesmā “Tālumā”, kuras autori ir pati Diona un grupas “Tumsa” dibinātājs 1991.gadā – Jānis Daugalis. Jaunā dziesma sadarbībā ar izdevniecību “MicRec” ierakstīta Rīgā, studijā “Factory Sounds Studio”, piedaloties ļoti daudzu Mārtiņa Freimaņa dziesmu producentam Gintam Stankevičam.

Jānis Daugalis: “Turpinot muzikālo darbību, esam radījuši jaunas dziesmas. Neizbēgami, spēlēsim arī vecās „Tumsas” dziesmas gan oriģinālā skanējumā, gan mazliet kaut ko pamainot. Spēlēsim arī tādas, kuras nav spēlētas jau daudzus gadus, izrādot cieņu un vienmēr paturot sirdīs izcilus draugus, grupas „Tumsa” vokālistus, komponistus un vārdu autorus – Mārtiņu un Valteru. Nosaukums iezīmē gan jauna sākumu, gan atskatu uz daudzu gadu gaitā radīto un piedzīvoto. Neskatoties uz to, ka oficiāli „Tumsa” savu aktīvo darbību ir pārtraukusi, tepat vien esam.”

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!