Kārlis Kazāks publicē dziesmu ierakstu bērniem “DūRainītis”

Raksta attēls - Kārlis Kazāks publicē dziesmu ierakstu bērniem “DūRainītis” Publicitātes foto

08.12.2020

Mūziķis un dziesmu autors Kārlis Kazāks populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs ir publicējis dziesmu albumu bērniem ar Raiņa vārdiem.

Vairums no ierakstā dzirdamajām dziesmām ir radītas Dirty Deal teatro izrādei “Pielipīgie vārdi”. Izrāde jau kādu laiku vairs nav teātra repertuārā, bet dziesmas ir atradušas savu ceļu pie mazajiem klausītājiem un viņu vecākiem.

“Tās ir rotaļāšanās dziesmas. Tiem brīžiem, kad vecāki ir gatavi padauzīties ar bērniem. Ir gan dauzonīgākas, gan rāmākas un sirsnīgākas dziesmiņas, kā jau paši Raiņa dzejoļi,” stāsta mūzikas autors Kārlis Kazāks.

Dziesmu ierakstā Kārlis Kazāks ir apvienojis spēkus ar Miku Frišfeldu, kopā radot nebēdnīgu un akustisku ierakstu, izmantojot ukuleles, mutes ermoņikas, trompeti, basģitāru, dažādus grabuļus un citus brīnumus. Pāris dziesmās ar klavieru iespēlēšanu talkā nācis arī Sandis Miltovičs.

“Mēs ar Miku vienkārši paspēlējāmies. Padauzījāmies. Mūsu mērķis bija piešķirt ierakstam dzīvību. Iespējams, ka dziesmiņas var šķist nepareizas, jo esam pieraduši pie apstrādātiem studijas ierakstiem, kur vissīkākās nepilnības tiek dzēstas un izlabotas. Rakstot DūRainīti atļāvāmies pasmaidīt gan par sevi, gan Raini, gan to nopietnību ar kādu parasti tiek pieiets dziesmu ierakstiem,” ieraksta procesā ļauj ieskatīties Kārlis Kazāks.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!