Kārlis Kazāks iepazīstina ar pirmo dziesmu no albuma “Apspēlēts”

Raksta attēls - Kārlis Kazāks iepazīstina ar pirmo dziesmu no albuma “Apspēlēts” Publicitātes foto

02.12.2019

2020. gada 5. februārī ar koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī tiks atklāts un klausītājiem nodots jaunākais dziesmu autora un mūziķa Kārļa Kazāka albums “Apspēlēts”.

”Apspēlēts” ir stāsts par mani un manu mūzikas izjūtu šodien. Par realitāti, kas var tikt paplašināta tā, kā es to vēlos, kā es uz to paskatos, - tā savu piekto solo albumu raksturo pats autors.

Kā pirmo Kārlis Kazāks klausītājiem atrāda dziesmu “Caur saskrāpētu stiklu”.  ŠĪ dziesma, tāpat kā viss albums, ir tapusi ciešā sadarbībā ar Kasparu Tobi. 

Šoreiz, radot dziesmu skanējumu, izvēlējāmies nepiešķirt nozīmi tam, kādām dziesmām būtu jābūt. Kas ir tas, ko no Kazāka vai mūzikas vispār kāds varētu gribēt sagaidīt. Mēs spēlējamies ar elektroniku un Kaspara sintezatoriem, izbaudot tās priekšrocības, kādas izbauda datorgrafiķi, ja tos salīdzina ar gleznotājiem. Mēs ar Kasparu tiešām izbaudām procesu, kas arī man pašam ļauj paskatīties un ieraudzīt savas dziesmas citādāk, – par dziesmu radīšanas procesu stāsta to autors.

Kārļa Kazāka albums “Apspēlēts” būs piektais mūziķa solo albums, kas seko 2007. gada ierakstam “Uz manām plaukstām”, 2011. gada dziesmu stāstam “16 stundas”, 2013. gada darbam “Gultnes” un 2015. gada albumam “Kazāks un Viņa”. Šajā laikā dziesmu autors ir radījis arī divus šūpuļdziesmu albumus bērniem un dziesmu ciklu latviešu valodas izloksnēs “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku”. Kārlis Kazāks ir mūzikas autors vairākām teātra izrādēm Latvijas Nacionālajā, Latvijas Leļļu un Dirty Deal teātros.

Arī jaunākā dziesmu ieraksta “Apspēlēts”, tāpat kā iepriekšējo Kārļa Kazāka albumu fiziskas kopijas kompaktdiska formātā būs pieejamas tikai albuma atklāšanas koncerta apmeklētājiem - šajā reizē Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē 5. februārī.   

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!