Kārļa Kazāka dziesmas latviešu valodas izloksnēs apkopotas albumā “13 i 1”

Raksta attēls - Kārļa Kazāka dziesmas latviešu valodas izloksnēs apkopotas albumā “13 i 1” Foto: Iveta Gabaliņa

10.12.2019

Albumā ir apkopotas visas 14 dziesmas, kas radītas televīzijas raidījumu “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” tapšanas laikā.

““13 i 1” - Latgalieši to izlasīs kā “13 un viens”, bet kurzemnieki te saklausīs vārdus “13 ir viens”. Un tieši tik vienkāršs ir dziesmu apkopojuma nosaukuma stāsts. Par to jau arī ir visas 13 dziesmas latviešu valodas krāšņajās izloksnēs un vienīgā kompozīcija latviešu rakstu valodā. Par dažādību,” – digitālā dziesmu albuma nosaukumu skaidro dziesmu autors Kārlis Kazāks.

“Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” ir televīzijas raidījumu cikls, kas stāsta par latviešu valodas dažādajām mēlēm un tajās runājošajiem cilvēkiem. Par to, cik dažādi ir Latvijas ļaudis, cik skaistas un vērtīgas ir novadu un pat kaimiņu ciemu atšķirības. Tās lieliski parādās mūsu valodā un neskaitāmajās izloksnēs. Katrs no “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” raidījumiem noslēdzas ar no jauna radītu dziesmu, kas skan attiecīgajā raidījumā apskatītajā latviešu valodas izloksnē.

Kārlis Kazāks ir izvēlējies apkopot visas savas izloksnēs tapušās dziesmas un padarīt tās pieejamas ikvienam. Dziesmas ar skaistiem Dāvja Dorša un Epata Studio veidotām video versijām ir pieejamas arī YouTube. Dziesmu ierakstos ir piedalījušies virkne lielisku mūziķu akurātā producenta un ģitārista Ginta Solas pārraudzībā. Dziesmās dzirdami tādi mūziķi kā Anete Kozlovska, Kaspars Tobis, Maija Ušča, Juris Kroičs, Māris Bīmanis, pats dziesmu autors un “Latagalīšu reps” Ludzas puses izloksnes dziesmā.

“Man ir sajūta, ka šādi es ļauju izlokšņu dziesmām nonākt tieši tur, kur ir to klausītāji. Es esmu ļoti gandarīts, dzirdot, ka dziesmas izloksnēs tiek izmantotas novadu mācību un latviešu valodas stundās. Tagad tās būs apkopotas vienuviet un pieejamas iespējami plašam klausītāju lokam. Un bija jau arī laiks pašam novelt šo gana ilgi stiepto maisu no pleciem. Jāatbrīvo vieta jauniem piedzīvojumiem mūzikā”.

 

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!