Justs Sirmais runā par to, ka iespējas ir jārada pašiem

Raksta attēls - Justs Sirmais runā par to, ka iespējas ir jārada pašiem Publicitātes foto

11.10.2018 / Parmuziku.lv

Lai arī ko mēs dzīvē izvēlētos, vienmēr būs daudz jāstrādā. Taču, lai viss izdotos, svarīgi ir gūt prieku no procesa, nevis domāt tikai par rezultātu, #PanākumuSkola seminārā Rēzeknē jauniešus uzrunāja mūziķis Justs Sirmais, kurš palīdzējis Latvijas vārdam izskanēt pasaulē Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā 2016. gadā Stokholmā.

“Šodien nestāvu jūsu priekšā, lai parādītu, ka esmu vienīgais, pareizais variants tam, kā izvēlēties, ko darīt dzīvē. Es pats vēl esmu jaunietis, un es pats vēl īsti nezinu, kur es nonākšu un kā es to darīšu. Mans mērķis šodien ir dalīties savā pieredzē, kas, cerams, mudinās kādu no jums nebaidīties kļūdīties un spert savus pirmos soļus,” Justs atklāja savu uzrunu, aicinot jauniešus būt drosmīgiem. “Visvairāk prasmju, zināšanu un kontaktu var iegūt tad, ja ir mērķis. Nebaidies piekrist iespējām, kas Tevi atrod.”

Līdz 9. klasei Justs mācījies Rīgas Doma kora skolā, tad pienācis brīdis, kad bija jāpieņem lēmums - ko darīt tālāk. “Viss sākas ar jautājumiem - ko studēt, kādu profesiju izvēlēties, vai es varēšu nopelnīt ar to profesiju, vai es pareizi izvēlējos?” Justs atklāja savas šaubas par savu nākotni. Pēc pamatskolas Justs mūziķa karjeru vēlējās mainīt pret amatnieka arodu, pēc vidusskolas - kļūt par ekonomistu vai uzņēmēju, taču beigu beigās palicis uzticīgs tam, kas viņu patiesi interesē un aizrauj.

Ja es nebūtu vidusskolā spēlējis uz ielām ģitāru, es nebūtu nodibinājis savu pirmo grupu,

tā sākusies Justa karjera mūzikā. Šī pieredze ļāvusi viņam saprast: “Es nevaru gaidīt, ka no “zila gaisa” kāds par mani uzzinās un piedāvās lielās iespējas. Tev ir jāparāda citiem tas, ko Tu māki darīt un ko Tev patīk darīt. Stāsti un nebaidies, jo iespējas ir jārada mums pašiem.” Un lai arī ko mēs dzīvē izvēlētos, vienmēr būs smagi jāstrādā. Tāpēc Justs iesaka nopietni pārdomāt: “Kas ir tas, kas Tevi interesē ārpus skolas? Kas ir tas, kas Tevī dabiski izraisa interesi neatkarīgi no tā, ko saka citi? Kam Tu seko Instagram, kādus video Tu skaties YouTube?”

Nereti jaunieši mēdz jautāt - man ir internets un internetā ir viss, kāpēc man vispār ir jāiet skolā? Justs semināra apmeklētājiem bija sagatavojis labu atbildi. “Pasaulē ir divu tipu cilvēki. Vieni spēj paši sevi motivēt - piecelties no rīta, paņemt grāmatu rokā un piecas stundas aktīvi mācīties. Savukārt es piederu pie tiem otrajiem, kuriem vajag sistēmu. Man patīk, ka ir skola un skolotājs, kas palīdz. Kuram no abiem tipiem piederat jūs, tas ir jāizlemj jums pašiem.”

Projekta #PanākumuSkola ietvaros norisinās bezmaksas semināri jauniešiem dažādās Latvijas pilsētās. #PanākumuSkola ir Coca‑Cola HBC īstenota starptautiska programma visās 28 uzņēmuma pārstāvētajās valstīs, lai sniegtu atbalstu jauniem cilvēkiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Programmas mērķis ir atbalstīt jauniešus veiksmīgā karjeras uzsākšanā, attīstot būtiskākās dzīves un uzņēmējdarbības prasmes un veicinot kontaktu tīklu izveidi. Projektu #PanākumuSkola Latvijā īsteno Coca-Cola HBC sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK).

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!