Rīgā koncertēs jaunās džeza superzvaigznes no Brazīlijas

Raksta attēls - Rīgā koncertēs jaunās džeza superzvaigznes no Brazīlijas Publicitātes foto

13.05.2016 / Parmuziku.lv

1. jūlijā Kongresu namā plkst. 19:00 festivāla "Rīgas Ritmi” ietvaros koncertu sniegs jauno un daudzsološo mākslinieku duets, kurā Mišels Pipokinja (Michael Pipoquinha) demonstrē savu basa spēles virtuozitāti, bet Kaine Kavalkanče (Caina Cavalcante) – ģitāras.

Jaunais basa virtuozs Mišels Pipokinja savu talantu plašākai publikai sācis demonstrēt 13 gadu vecumā, publicēt savus video Youtube. Jau šajos gados viņa uzdrīkstēšanos un straujo attīstību ievēroja dažādi basistu forumi, kuros nereti mūziķi pat ar divas vai trīs reizes lielāku stāžu analizēja Pipokinja mūzikas maģiju. Mūziķis basa spēli apguvis pašmācības ceļā, kas vēl jo vairāk liek klausītājam apbrīnot viņa muzikalitāti un tehnisko spēju bezgalību. Sākumā spēlējis ģitāru un mācījies, klausoties tādus ģitāras virtuozus kā Pets Metīnī (Pat Metheny) un Džo Pass (Joe Pass). Ģitārspēles pamats ļāvis mūziķim basa spēlē apvienot harmoniju ar basa līniju, tādējādi radot savu unikālo, brazīlisko skanējumu.

Līdzīgi kā Pipokinja, arī Kaine Kavalkanče savu mūzikas ceļu uzsācis jau agrā – 7 gadu vecumā. Deviņos gados viņu jau dēvēja par jauno ģitāras brīnumbērnu. Ģitāras spēli apguvis Rodžera Žales (Roger Jales) vadībā, kurš arī iedrošināja jauno mākslinieku piedalīties dažādos konkursos. Tā piemēram, 2000.gadā 10 gadus vecais mūziķis uzvarējis 4. Starptautiskajā ģitāristu konkursā „Musicalis” Sanpaulu, bet 2001.gadā ierakstījis savu pirmo albumu „Morador do Mato”.

Kaines un Pipokinjas muzikālajā ceļā var vilkt daudz paralēles – muzikāla ģimene, mūziķa karjeras uzsākšana jau bērnībā, sadarbība ar Brazīlijas mūzikas leģendām, nerimšanās meklēt jauno un vieglā attieksme pret nopietnu un smagu darbu. Abi jaunie mūziķi pametuši brīnumbērnu statusu, lai kļūtu par atzītiem brazīļu mūziķiem. – Europe Jazz Network.

Šis duets neatstās vienaldzīgos, Brazīļu mūzikas vieglums un kolorīts, izsmalcināti ritmi un krāšņa harmonija. Klasiskā ģitāra un basģitāra, kas viena otru atbalsta, papildina un aizvieto, mainoties vietām, piešķirot šai saspēlei neparedzamības šarmu. 

saka ģitārists Kaspars Zemītis.

Abi mūziķi ar sava talanta cienītājiem tiksies gan koncertā Kongresu namā 1.jūlijā, gan arī meistarklasēs dienu iepriekš – 30.jūnijā Latvijas Radio 1.studijā, kad 10:00 meistarklasi pasniegs Mišels Pipokinja, bet 12:00 – Kaine Kavalkanče.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!