Koncerta apskats: Antonio Sanchez & Migration Band

Raksta attēls - Koncerta apskats: Antonio Sanchez & Migration Band Antonio Sančezs, Foto: Vladislavs Punculs.

03.12.2015 / Aiga Leitholde

Trešdien 2. decembrī Mūzikas namā Daile festivāla Rīgas Ritmu ziemas koncertu ietvaros kopā ar grupu koncertēja pasaules slavenais bundzinieks Antonio Sančezs.

Antonio Sančezu ( Antonio Sanchez)  katrs ir iepazinis dažādos veidos - džeza mūzikas cienītāji viņu zina, piemēram, kā džeza ģitārista Peta Metenija grupas dalībnieku, bundzinieki ciena kā profesionalitātes etalonu, bet kino baudītāji kā Alehandro Gonsaless Injaritu 2014. gada filmas "Putnucilvēks" ( Birdmann) skaņu celiņa komponistu. Protams, Mūzikas namā Daile šajā vakarā varēja sastapt gandrīz visus, dažādu stilu pārstāvošus pašmāju bundziniekus, citus mūziķus un visa vecuma mūzikas cienītājus.

Kā tas džezā ir ierasts, grupās uz īsāku vai garāku laika periodu apvienojas muzikālie līderi. Grupā Migration līdzās Sančezam uz skatuves - pianists Džons Eskrīts ( John Escreet), basģitārists Mets Brūvers (Matt Brewer)  un  saksofonists Šeimus Bleiks (Seamus Blake).

Mūziķi izpildīja instrumentalo svītu "The Meridian Suite". Muzikālā forma svīta, kas sastāv no piecām daļām, ierasti vispirms saistās ar Baroka laika mūziku. Taču arī džezā šāda foma ir pietiekami daudz izmantota, īpaši komponista Djūka Elingtona (Duke Elington) daiļradē. Ierasti svītu noklausās neaplaudējot, bet koncerta ievadā Sančezs publiku aicināja šo noteikumu neiervērot. Un publika mūziķu instrument solo kulminācijās ļāvās gan aplausiem, gan izsaucieniem.

Sekojot publikas ovācijām, mūziķi bez oficiālās programmas nospēlēja arī papildus skaņdarbu "The Real McDaddy" no Sančeza 2013. gada albuma "New Life". BAVO vienreiz izsaucās kundzīte. BRAVO kundzītes sajūsma saksofonista Bleika sejā raisīja sirsnīgu smaidu. Skaņdarba noslēgumā BRAVO sauca jau visa zāle. Lūk, šāds ir džezs! - ļaušanās impulsīvam priekam ārpus ikdienas ierastajiem rāmjiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!