Jack White Rīgā

Raksta attēls - Jack White Rīgā Publicitātes foto

22.05.2018 / Parmuziku.lv

Šī gada 3. oktobrī Palladium Rīga koncertzālē ar savu pirmo solokoncertu Latvijā viesosies rokmūzikas superzvaigzne, 12 Grammy balvu ieguvējs Jack White. Bijušais The White Stripes, The Raconteurs un The Dead Weather solists, neskaitāmu superhītu, tostarp Seven Nation Army, autors, viens no galvenajiem vinila ierakstu popularitātes veicinātājiem un ierakstu kompānijas Third Man Records dibinātājs.

Uz koncertu būs pieejamas vien 1600 biļetes, kuras varēs iegādāties no piektdienas, 25. maija Biļešu Serviss tīklā. Ekskluzīvi FBI un Positivus klubu biedriem būs iespēja pirmajiem iegādāties biļetes jau ceturdien, 24. maijā no plkst. 10:00. Vien neliels skaits biļešu būs pieejams par 51 EUR, pēc tam biļešu cenai pieaugot līdz 61 EUR.

Jack White ir viens no mūsdienu rokmūzikas galvenajiem karognesējiem, žanra populārākajiem un atzītākajiem mūziķiem jau kopš paša 21. gadsimta sākuma, kad kopā ar savu bijušo sievu Meg White uzstājās dueta The White Stripes sastāvā. Grupa kļuva par klausītāju un kritiķu mīluļiem jau ar savu 2001. gada veikumu "White Blood Cells", taču par īstām supezvaigznēm kļuva vēl divus gadus vēlāk ar albumu "Elephant". Tas joprojām nereti tiek dēvēts par vienu no iepriekšējās desmitgades labākajiem ierakstiem, savukārt tā populārākā dziesma "Seven Nation Army" ar savu ikonisko ģitāras rifu ir kļuvusi par himnu, bez kuras nav iedomājams gandrīz neviens mūsdienu sporta notikums.

Jack White nekad nesēž rokas klēpī salicis: jau The White Stripes laikos tika dibināta apvienība The Raconteurs, kas vēlāk kalpoja par pamatu grupas The Dead Weather izveidei. Pēc "Strīpu" paziņojuma par grupas beigām 2011. gadā, Vaits pievērsās solokarjerai, kuras laikā izdoti trīs studijas albumi. Jack White ir kaislīgs analogo tehnoloģiju un vinila piekritējs, tāpēc visi albumi (kas regulāri pārspējuši dažādus vinila plašu pārdošanas rekordus, tostarp par visvairāk vienā nedēļā pārdoto albumu) ierakstīti, izmantojot tikai analogās tehnoloģijas.

Latvijā Jack White viesosies sava jaunākā albuma "Boarding House Reach" pasaules turnejas ietvaros. Martā iznākušais albums uzreiz kļuva par pārdotāko ASV, iekarojot Billboard 100 topa pirmo ailīti. Ierakstu atzinīgi vērtējuši arī mūzikas kritiķi, izceļot mūziķa ambīcijas, mākslinieciskos eksperimentus un atkāpšanos no iepriekšējo ierakstu veiksmes formulas, papildinot sev tik raksturīgo blūzroka skanējumu ar neskaitāmām ietekmēm, tostarp no urbānās mūzikas. Jāatzīmē, ka Jack White ļoti svarīgs ir tiešais kontakts ar publiku, tāpēc, pēc īpaša mākslinieka lūguma, arī koncerts Rīgā tiks aizvadīts bez mobilajiem telefoniem, tādējādi piedāvājot unikālu koncertpieredzi visiem apmeklētājiem.

Biļetes uz Jack White koncertu Palladium Rīga publiskajā tirdzniecībā būs pieejamas jau no piektdienas, 25. maija plkst. 10:00 un tās būs nopērkamas “Biļešu Serviss” tīklā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!