Igauņu festivāls "Intsikurmu" aicina uz minifestivālu Rīgā

Raksta attēls - Igauņu festivāls "Intsikurmu" aicina uz minifestivālu Rīgā Attēlā "Polifauna", Foto: Oskars Kupics

07.02.2017 / Parmuziku.lv

Festivāla "Intsikurmu" organizatori atzīmē Igaunijas 99. dzimšanas dienu kopā ar draugiem Latvijā - minifestivāla vakarā š.g. 24. februārī K.K fon Stricka villā ar lielisku mūziku, brīnišķīgiem cilvēkiem un siltu atmosfēru. Pirmie izziņotie mākslinieki, kas uzstāsies "Intsikurmu" vakarā Rīgā, ir grupas "Sibyl Vane" no Igaunijas, "The Coco’nuts", "Polifauna" un "My Radiant You" no Latvijas.

Tuvojoties festivāla vakaram, tiks izziņoti vēl 2 mākslinieki. Gluži tāpat kā Instikurmu Igaunijā, arī festivālā Rīgā tiks veidota īpaša scenogrāfija un noskaņa, kas ir viena no festivāla atpazīstamības zīmēm. Jau ierastajā K.K fon Stricka villas bārā šoreiz būs pieejami īpaši Igaunijai rakturīgi dzērieni.

Intsikurmu festivāls, kuru ārvalstu mediji nodēvējuši par “Igaunijas Positivus”, mājvietu radis netālu no Dienvidigaunijas pilsētas Pelvas (Põlva). Jau kopš 2013.gada tas notiek gandrīz astoņus hektārus lielā gleznainā mežā, kur notikuši arī pirmie igauņu Dziesmusvētki 1955.gadā. Kopš 2013. gada festivālu apmeklējuši vairāk kā 15 000 cilvēku, uzstājušies vairāk kā 120 mākslinieku, tostarp arī mūziķi no Latvijas - grupas “Instrumenti”, “The Sound Poets”, “Triana Park”, dziesminiece Alise Joste.

Festivāla galvenais mērķis ir dažādu dimensiju satikšanās. Tā galvenās vērtības ir mūzikas kvalitāte tās dažādībā, vizuālu risinājumu iekļaušana dabā, vērīgs klausītājs, labi paēdis klausītājs, laimīgs klausītājs. Kā pamata virzītājspēku Intsikurmu festivāla organizatori min līdzīgas vērtības, kas ļauj līdzās pastāvēt dažādām mūzikas un mākslas formām, dāžādiem cilvēkiem, kas visi ir atraduši savu ceļu uz Intsikurmu, lai baudītu mieru, dabu un mūziku.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!