Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks - Didzis Simanovičs

Raksta attēls - Iepazīsties! Mēneša Industrijas cilvēks  - Didzis Simanovičs

04.12.2019 / Parmuziku.lv

Turpinām iepazīstināt ar industrijas cilvēkiem, kuri vairāku gadu laikā ir paveikuši nozīmīgus darbus nozares attīstībai, kuru darbi spēj iedvesmot un rosināt jauniem spēkiem izvēleties savu nākotnes nodarbošanos saistīt ar Latvijas mūzikas industriju.

Veiksmīga un baudāma koncerta vai jebkura pasākuma norisei, kura centrā atrodas - muzikāls priekšnesums, vienalga - solo mākslinieka vai vesela orķestra, nepieciešams labs skaņotājs, profesionālis, kas prasmīgi pielāgos priekšnesuma skanējumu attiecīgajai telpai. Viņa pienākumos ir vēl vesela virkne vieglāku un sarežģītāku uzdevumu, bez viņa nav iespējams! Tāpēc šoreiz iepazīstinām ar Didzi Simanoviču, skaņotāju!

Didzis Simanovičs /33 gadi/ skaņas apstrādes speciālists.

Kur esi dzimis, uzaudzis, kur mācījies?
Dzimis esmu Aizputē, Kurzemē, kur arī  mācijos līdz 7.klasei, tad pārcēlāmies uz Liepāju. Tur ieguvu pamatizglītību, Liepājas mākslas vidusskolā mācījos 2 gadus, vēlāk nomainīju mācību iestādi uz Liepājas 31. arodvidusskolu, dizemžēl tā arī nepabeidzu, jo pārcēlos uz Rīgu un sāku strādāt pasākumu apskaņošanas uzņēmumā.

Esmu apmeklējis dažādus seminārus, apmācības – skaņu režija, audiosistēmu uzstādīšana, akustika utt.

Darba pieredze un darba vietas.
Kā skaņu režisors ilgtermiņā esmu strādājis ar grupām un projektiem:

NASTY SMILE, DETLEF ZOO, MELO-M, GAIN FAST, DOUBLE FACED EELS, R.A.P., MOFO, GUSTAVO, SATELITES LV, ASTRO’N’OUT, DZELZS VILKS, GORAN GORA, GACHO, MESA, THE HOBOS, LOUIE FONTAINE, IGO, AINARS MIELAVS, BIRUTA OZOLIŅA UN DJ MONSTA, PRĀTA VĒTRA un daudz dāžādos festivālos, koncerttūrēs, ceremonijās un privātos pasākumos;

Kā tehniskais producents esmu strādājis projektos: GUSTAVO konverttūre “3” (2010), Grupas INSTRUMENTI koncerttūre “TRU” (2011), Grupas INSTRUMENTI koncertšovs “CILVĒKS”, Daugavas stadionā (2019);

Kā studijas skaņu inženieris esmu strādājis projektos:
PRĀTA VĒTRA - SEPTIŅI SOĻI SVAIGA GAISA DVD koncertieraksta skaņas miks, PRĀTA VĒTRA – SKĀRDA BUNGU TŪRE DVD koncertieraksta skaņas miks.

Darba vietas: SIA EUROSHOW AUDIO Project Manager / - Audio Engineer, SIA "UBS" (UNIVERSAL BALTIC SOUND), SIA Rock Distribution, SIA Show Empire Group

Dziesma! Vidoklips! Apmeklēts koncerts/ pasākums – atstājuši spilgtākos iespaidus pēdējā laikā.
Grupas "Coldplay" jaunais albums “Everyday Life”.
"Red Hot Chili Peppers" video dziesmai “The Adventures of Rain Dance Maggie”.
Grupas "War On Drugs” koncerts Berlīnē - fantastisks, bauda ausīm, prātam un acīm.

 

Pastāsti par saviem pienākumiem profesionālajā jomā, kā varam Tevi nosaukt?
Lielākoties skaņu režisors koncertiem, koncerttūrēm – publiskiem pasākumiem. Miksēju skaņu arī koncertu video projektiem. Manos pienākumos ir bijis arī dažādu Latvijas festivālu un koncertu, kā arī koncerttūru tehniskā nodrošinājuma koordinēšana un menedžments.
 
 
Kā nonāci līdz šādam darbam?
Manuprāt tas sākās ar pastiprinātu uzmanību mūzikai un visam ap mūziku jau agrā bērnībā. Pats esmu arī mēģinājis muzicēt (spēlēju ģitāru grupā “Madmen”), kur arī iepazinos ar savu šī brīža profesiju.
 
Ar kuru no padarītajiem darbiem/projektiem lepojies visvairāk?
Ar visiem savā ziņā. Ir veiksmīgāki un mazāk veiksmīgi, bet bez tiem otriem nevar, tie mūs attīsta un izglīto vairāk, nekā veiksmīgie.
 
No kā sastāv Tava ikdiena?
Mūzika, daudz mūzikas.  Koncerti, pasākumi, plānošana, sapulces, viesnīcas, lidostas, koncerti, mājas, jūra.
 
Kā pavadi brīvo laiku? Kādi ir Tavi hobiji?
Brīvo laiku pavadu ar ģimeni, pastaigas dabā. Man patīk gatavot, tapēc labprāt darbojos virtuvē. Vēl es kolekcionēju skaņu ierakstu plates.
 
 
Kādi ir lielākie, biežākie ikdienas darbā sastopamie izaicinājumi?
Visslielākais izaicinājums ir paspēt visu, kas ieplānots. Kopumā ļoti dažādi, katru dienu ir iespējams kaut ko jaunu iemācīties. Ļoti atkarīgs no tā, kādā projektā esmu attiecīgajā brīdī iesaistījies. Visbiežāk jau laikam – optimizēt izmaksas, tā to ir populāri saukt šobrīd, lai plānotās ieceres realizētos ar tam paredzēto budžetu.  Pieejamās finanses, gala realizācijai projektos, mūs attīsta būt radošiem. Tas ir plus un mīnus vienlaicīgi.
 
 
Kuras izglītības ceļā apgūtās prasmes pielieto darbā? Kādas īpašības nepieciešamas veiksmīgam producentam?
Manā gadījumā nevisai daudz. Pamatā  darbam izmantoju pieredzē uzkrātās prasmes, kuras cenšos uzlabot semināros un apmācībās.
 
Kā neļaut rutīnai pārņemt sevi? Kā padarīt katru dienu interesantu? Vai Tev vispār mēdz kļūt garlaicīgi?
Jāļaujas jauniem izaicinājumiem. Noķert iespējas un nepalaist garām. Pasaules un tehnoloģiju straujais attīstības temps. Manuprāt ļoti interesants laiks, kurā šobrīd dzīvojam – strādājam.
 
Vai ir kas tāds, par ko sapņo, Tavas jomas “Everests”?
Jā, gribētos vismaz vienu pasaules tūri nobraukt, nu tādu, pa visiem kontinentiem.
 
Nobeigumā, lūdzu, dod padomu jauniešiem, kas vēlas strādāt mūzikas/ pasākumu industrijā?
Uzmanaties no saviem sapņiem, vēlmēm. Tie mēdz piepildīties… un ejiet uz to!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!