Grupas “Auļi” jaunais albums “Visapkārt” izveidots iespaidīgajā Dolby Atmos skaņas formātā

Raksta attēls - Grupas “Auļi” jaunais albums “Visapkārt” izveidots iespaidīgajā Dolby Atmos skaņas formātā Foto: Gatis Indrevics

22.01.2021

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” savu jauno albumu “Visapkārt” piedāvā klausīties vismūsdienīgākajā visaptverošajā skaņas formātā - Dolby Atmos.

Tradicionāli esam pieraduši dzirdēt mūzikas ierakstus stereo formātā t.i. caur diviem skaļruņiem, kuri skaņu telpiski ierobežo. Dolby Atmos tehnoloģija nojauc šīs barjeras, radot klausītājam sajūtu, ka skaņa to ietver no visām pusēm.

 

Albuma “Visspkārt” skaņdarbus komponējuši Kaspars Bārbals, Mārtiņš Miļevskis un Edgars Kārklis. Katrs no autoriem izmantojis Dolby Atmos sniegtās iespējas, lai klausītāju burtiski ierautu visaptverošā bungu un dūdu mūzikas virpulī.

“Kad uzzināju, ka Dolby Atmos tehnoloģija kļuvusi pieejamāka un šobrīd to var baudīt ne tikai kinoteātros, bet arī mājās, nolēmu izmēģināt tādu pakalpojumu sniedzēju kā Netflix un Apple TV sniegtās iespējas. Šajos servisos netrūkst filmu un seriālu, kurus var izbaudīt ar pilnu skaņas jaudu pat dzīvokļu mājas guļamistabā. Savukārt, kad kompānijas Dolby un Avid paziņoja par iespēju ar Dolby Atmos skaņu strādāt jebkurā ierakstu studijā, kura tam ir pielāgota un savu veikumu publicēt mūzikas straumēšanas vietnē Tidal - šaubu vairs nebija - Auļu jaunajam albumam bija jātop tieši šādi!” Stāsta Auļu dūdinieks un Studijas Lauska skaņu inženieris Kaspars Bārbals

Komponists un Auļu bundzinieks Mārtiņš Miļevskis: “Nolēmām radīt 12 instrumentālu kompozīciju albumu. Izstrādājām koncepciju, ka papildus bungām un dūdām izmantosim jebko, kas ienāk prātā un tā arī darījām. Jau komponēšanas procesā zinot, ka rezultāts skanēs visapkārt klausītājam bija īpaši interesanti veidot aranžējumus. Šādā formātā klausītājs var dzirdēt daudz vairāk, jo viss nav iespiests divās tumbiņās. Rodas sajūta par neierobežotu plašumu”.

Novērtējot rezultātu, dziesmu autors un Auļu dūdinieks Edgars Kārklis atzīst: “Pēc manām domām, šis Auļu albums skan nevainojami! Lieliski var saklausīt pat smalkākās aranžējuma nianses. Katrai dziesmai skanējums ir panākts tāds kādu iztēlojos komponējot!”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!