Auļi publicē ziemas albumu “Ķekatās”

Raksta attēls - Auļi publicē ziemas albumu “Ķekatās” Publicitātes foto

21.12.2022

Bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi” izdod jaunu mūzikas albumu “Ķekatās”, kas veltīts latviešu maskošanās tradīcijām sākot no ziemas saulgriežiem un beidzot ar Meteņiem. Dziesmās izmantoti tautasdziesmu teksti, kuri atspoguļo šim laikam raksturīgas norises. Muzikāli dzirdamas gan latviešu tautas dziesmu melodijas, gan Edgara Kārkla, Kaspara Bārbala un Mārtiņa Miļevska oriģinālmūzika.

“Šo albumu veidojām kā idejisku turpinājumu vasaras saulgriežu albumam “Sit, Jānīti”, kura pirmatskaņojums notika šovasar Valmiermuižas etnomūzikas festivālā. Ziemas koncertus plānojam organizēt nākošajā gadā, bet šogad aicinām klausīties Auļus visās straumēšanas platformās”, stāsta grupas Auļi dalībnieks Kaspars Bārbals.

Albuma ieskaņošanā piedalījušies bundzinieki Edgars Kučiks, Mārtiņš Miļevskis, Kaspars Indrēvics, Edgars Krūmiņš, dažādu basa instrumentu spēlētājs Gatis Valters, dūdinieki Normunds Vaivads, Leanne Barbo, Kaspars Bārbals, Edgars Kārklis un Gatis Indrēvics. Īpašu vietu jaunā albuma skanējumā ieņem unikāla, speciāli Auļiem būvēta, meistara Riharda Valtera rokām veidota 4 stīgu ģīga, kuras mežonīgās skaņas pieradināšanu veic virtuozais čellists Miķelis Dobičins. Liriskās dziesmas izdaiļo Ilzes Gruntes spēlētā arfa un gruzīnu stīgu instruments panduri. Taču viskrāšņākā albuma rota ir meiteņu balsis.

Asnates Rancānes unikālais balss tembrs mani ir sajūsminājis jau iepriekšējo kopīgo ierakstu laikā, tāpēc nolēmu atkal uzrunāt Asnati un turpināt veiksmīgo sadarbību”: atklāj komponists Edgars Kārklis. 

Bundzinieks Kaspars Indrēvics: “Katrīnas Dimantas enerģijas lādiņš ir tieši tas, kas Auļiem ir vajadzīgs. Esam uz viena viļņa un Auļojam Ķekatās!”  

Multiinstrumentālists Mārtiņš Miļevskis: “Mani fascinē Beātes Zviedres muzikalitāte un daudzpusība. Priecājos, ka viņa piekrita piedalīties Auļu jaunā albuma ieskaņošanā. Tas mūsu skanējumam piešķir vēl nebijušas un mazliet negaidītas krāsas”.  

“Otaņķos ķekatās iet Meteņos. Tā joprojām ir dzīva tradīcija. To noskaidroju studijas izbraukuma ierakstā viesojoties pie Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa. Iedvesmojoties no šīs tradīcijas tapa mūsu kopīgā dziesma “Ķekatu tēvam tērauda bikses”.” skaidro skaņu režisors Kaspars Bārbals

Papildus dzirdamas Auļu Mārtiņa Miļevska, Edgara Kārkla, Gata Valtera, Kaspara Bārbala, Andreja Plandera kā arī Eduarda Plankāja un Edgara Zilberta balsis.

“Ķekatās” ir jau ceturtais Auļu studijas albums, kurš baudāms Dolby Atmos skaņas formātā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!