Grupa “Zig Zag” piesaka noslēdzošo kompozīciju “Rūķīši” no izlases “Skalbe. Dzirnavās”

Raksta attēls - Grupa “Zig Zag” piesaka noslēdzošo kompozīciju “Rūķīši” no izlases “Skalbe. Dzirnavās” Ilustrācija: Ieva Rodzika, RDMV

16.12.2019

Ziemassvētku nedēļā muzikālā apvienība “Zig Zag” iepazīstina ar izlases “Skalbe. Dzirnavās” noslēdzošo kompozīciju “Rūķīši”. Vārdu autors ir Imants Daksis, savukārt mūzikas un izpildījuma autori ir Juris Lasinskis (balss, solo ģitāra), Jānis Māriņš (basģitāra, taustiņi) un Uldis Timoško (bungas).

“Un kaķītis atkal stāvēja savās dzirnavās baltā kažokā. Un gāja atkal vaļā riekstu gaņģi un mandeļu gaņģi — murr — murr — murr …”, Kārlis Skalbe rakstīja pasakas noslēgumā, kompozīcija “Rūķīši” aizved albuma klausītāju līdz laimīgajām pasakas beigām.

1913. gadā kā Ziemas saulgriežu dāvanu savai meitai Kārlis Skalbe sarakstīja pasaku “Kaķīša dzirnavas”, šogad atzīmējot Kārļa Skalbes 140. gadu jubileju Radio NABA un izdevniecība “NABA Music / Melo Records” izdeva albumu “Skalbe. Dzirnavās” reflektējot par šo pasaku literārā, audiālā un vizuālā formā. Dziesminieks un dzejnieks Imants Daksis sajūtas, motīvus un tēlus, kas mājo pasakā “Kaķīša dzirnavas”, transformējis dzejas valodā, radot vienotu stāstu. Savukārt, muzikālo interpretāciju šim stāstam radīja 13 pašmāju mūziķi un muzikālās apvienības -   “The Bubble Gum expLOTION”, Evija Vēbere, “Plenērs”, “Inokentijs Mārpls”, “Dzelzs vilks”, Elizabete Balčus, Imants Daksis, “Difūzija”, “Baložu Pilni Pagalmi”, “Gas of Latvia”, “Oranžās brīvdienas”, “Zig Zag” un MNTHA. Vizuālo stāstu izstāsta jaunās mākslinieces no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Reklāmas dizaina izglītības programmas 2. kursa un pedagoģe Klāra Grundšteine, animācijas un video salikumu veido – Valters Mednieks.

Līdz šim jau publiskotas 12 kompozīcijas ar pavadošiem teksta video

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!