Grupa Dakota dodas jubilejas koncerttūrē

Raksta attēls - Grupa Dakota dodas jubilejas koncerttūrē Foto: Ekrānuzņēmums

25.03.2015 / Antra Bērtule

Sākot jau ar marta beigām latviešu kantrī mūzikas pionieri - grupa Dakota, dosies koncerttūrē pa visu Latviju, svinot arī grupas solista Edvīna Zariņa 60 gadu jubileju.

Jubilejas koncertā skanēs dziesmas no grupas Dakota zelta repertuāra, jaunākā ieraksta, kā arī skaņdarbi no grupas Dālderi laika, kurā Edvīns Zariņš savulaik ir muzicējis.

Grupa Dakota ir dibināta 1996. gadā, bet grupas solists Edvīns Zariņš ar mūziku un ģitārspēli nodarbojas jau kopš 14 gadu vecuma. Zīmīgi, ka ar grupu Dālderi mūziķis sācis darboties Bauskā, ko šobrīd pamatoti var saukt par latviešu kantrī pilsētu numur viens.

Jau kopš 1990. gadiem tur tiek organizēts arī Bauskas kantrī festivāls, pulcējot vienuviet ne tikai šī žanra latviešu pārstāvjus, bet arī viesus no ASV, kantrī mūzikas dzimtenes, kur šis žanrs komerciālā ziņā īpaši uzplauka Tenesijas štata Nešvilā 1950. gadu vidū.

Dakota ir ieguvusi arī Mūzikas ierakstu gada balvu 2003. gadā par albumu Vakariņas Piecatā kategorijā Labākais kantrī/šlāgermūzikas ieraksts.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!