“Frailty” jauno albumu “Ways Of The Dead” iedvesmojuši Tuvie Austrumi

Raksta attēls - “Frailty” jauno albumu “Ways Of The Dead” iedvesmojuši Tuvie Austrumi Publicitātes foto

24.03.2017 / Parmuziku.lv

Pēc mūzikas rakstīšanas vairāku gadu garumā, un izvairīšanās no aktīvaskoncertdarbības, pašmāju Death/Doom metal grupa “Frailty” izdod savu trešo albumu “Ways of the Dead”. Jaunais materiāls iezīmē pavērsienu grupas muzikālajā daiļradē – šoreiz “Frailty” tradicionālo melanholisko skanējumu ir nomainījuši daudz agresīvāki, ekstrēmāki un ātrāki Black un Death metal toņi.

Pati grupa to komentē šādi -  “Mēs vēlējāmies paveikt ko netradicionālu un klausītājam no mums ļoti negaidītu. Mēs pārkāpām noteikumus un nospraudām sev jaunas robežas. Mūzikas paātrināšana likās ļoti piemērota un dabiska šādam albumam, kurš gluži vienkārši pieprasīja vēl eklektiskāku piegājienu, nekā viss iepriekš radītais. Mēs ļoti pamatīgi koncentrējāmies uz Tuvo Austrumu mūzikas elementiem, līdz ar to albuma skaņai piemīt mežonīgs skaistums, gluži kā smilšu vētrai tuksnesī. Visas Ways of the Dead dziesmas ilustrē Abdula Alhazreda, neprātīgā nekromanta, kura literāro tēlu savulaik radīja H.F. Lovkrafts, un kurš kā galvenais varonis figurē D. Taisona romānos Necronomicon un Alhazred, piedzīvojumus.

Runājot par Lovkrafta un viņa sekotāju darbiem, jāatzīst, ka viņu radītais materiāls ir ļoti pateicīgs un iedvesmojošs grupām, kuras spēlē dažādu žanru smago mūziku. Mēs pilnīgi noteikti neesam pirmā grupa, kas iedvesmojusies no Lovkrafta literārā mantojuma, tomēr mums bija svarīgi sekot savai iedvesmai, nevis uztraukties par citām lietām. Lovkrafta sekotāja D. Taisona romāni kalpoja par lielisku pamatu Ways of the Dead konceptam, un mēs ceram, ka mūsu muzikālā interpretācija būs tiem atbilstoša. Tiem, kuri jautās – kur tad palicis Doom metal? – mieru, tikai mieru, jo albumā “Ways of the Dead” dzirdēsiet arī to.

No 22.03.17 albums pieejams visos lielākajos mūzikas straumēšanas servisos digitāli, Cd formātā meklējams mūzikas veikalos Rīgā, savukārt jau drīzumā albums būs pieejams arī  divās 180 gramu vinila platēs. Albums ierakstīts “Frailty” studijā, Andra Zača uzraudzībā, miksēja Gints Lundbergs, savukārt māsterēja Gregs Čandlers.

Albuma prezentācijas koncerts iecerēts 6.maijā, klubā “Melnā Piektdiena”, biļetes uz pasākumu iepriekšpārdošanā šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!