FOTO: Dokumentālās filmas "Septiņdesmitie. Spožums un posts" pirmizrāde

Raksta attēls - FOTO: Dokumentālās filmas "Septiņdesmitie. Spožums un posts" pirmizrāde Foto: Krists Luhaers

28.09.2017 / Parmuziku.lv

"Septiņdesmitie. Spožums un posts" ir triloģijas "Savējie sapratīs" otrā filma.

Filma, kuras autori ir Mareks Bērents un Kristians Luhaers (režija), Daiga Mazvērsīte (scenārija autore), ), Kristians Luhaers, Uldis Jancis, Krists Luhaers, Valdis Celmiņš, Aleksandrs Grebņevs (operatori), Andris Barons (skaņu režisors) u.c., stāsta par pagājušā gadsimta 70. gadiem, kas mūzikā iezīmējās ar jaunās paaudzes rokmūziķu parādīšanos Latvijā.
 
Iedvesmojušies no 60. gadu pasaules mūzikas grandiem -  Elvisa  Preslija, Bila Heilija, “The Beatles”, “The Rolling Stones”, “The Beach Boys”, “Led Zeppelin” u.c., kā arī Latvijā milzu atzinību guvušajām pašmāju rokgrupām „Katedrāle”, “Eolika”, „2XBBM”, “Melody Makers”, “The Jockers” un citām, kas uz to brīdi bija jau izjukušas vai pārtraukušas darbību, parādās jaunas grupas: „Menuets”, „Santa”, „Jolanta”, “Stroncijs 70”,  vēlāk – arī „Līvi”, „Sīpoli”, “Modo”. Izmantojot latviešu dzejnieku dzeju, jaunā mūziķu paaudze arvien vairāk pievēršas oriģinālkompozīciju radīšanai, lai “caur puķēm”, ar zemtekstu palīdzību, vēstītu par sev svarīgām, nacionālām tēmām. 
 
Pēc filmas pirmizrādes tās veidotāji pauda gandarījumu par paveikto, pasakoties filmas varoņiem, gan savām ģimenēm, kā arī atklāja, ka jau strādā pie nākamās filmas, kas būs veltīta 80. gadu muzikālajām norisēm.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!