Festivāls "Playground" iesildīsies kopā ar Austin Miller no ASV

Raksta attēls - Festivāls "Playground" iesildīsies kopā ar Austin Miller no ASV "Polifauna". Publicitātes foto

24.05.2018 / Parmuziku.lv

31. maijā Kalnciema kvartālā pirmo reizi notiks festivāla „Playground” iesildīšanas pasākums. Aktīvo ceturtdienas vakaru ieskandinās Playground atmosfērai atbilstoši mūziķi, būs neparastas sportiskas aktivitātes un dejas visa vakara garumā.

Sāksim ar amerikāņu dziesminieka Austina Millera uzstāšanos, turpinot ar pašmāju atraktīvajiem „Rahu The Fool”, kuru ritmam pievienosies „Swingdance.lv” kolektīvs un ikviens apmeklētājs būs laipni aicināts pievienoties. Vakara izskaņā dzirdēsim drīmpopa un psihodēliskā roka grupu „Polifauna”. Koncerta norises laiks no plkst. 18.00 līdz 23.00, ieeja bez maksas.

„Playground” festivāls – pasākums, kas 3 dienu garumā dod iespēju ikvienam apmeklētajam izmēģināt dažādus sporta veidus un to kultūru uz ūdens, zemes un gaisā. Tā ir iespēja vienā vietā pamēģināt un apgūt jaunas prasmes, kā arī atrast savu aizraušanos. Pasākumu papildina arī lieliska muzikālā noskaņa, par ko varēs pārliecināties Kalnciema kvartāla ceturtdienas koncertā.

AUSTIN MILLER
Austin Miller sāka interesēties par mūziku agrā bērnībā. Izaudzis ar Brūsa Sprigstīna un Toma Petija dziesmām, viņš sāka mācīties klavieres 3 gadu vecumā, un viņa dzīvē gandrīz nebija brīžu, kad blakus nespēlētu radio un negrieztos kāda vinilplate. Iestājoties koledžā, Ostins sāka rakstīt dziesmas, ļaujot savai aizraušanās ar Boba Dilana poēziju pāraugt sevis sacerētās dziesmās. Tagad viņa mūzika ir skanējusi 40 ASV štatos un 13 valstīs, un Millers turpina translēt savu pasaules pieredzi, ne tikai caur dungošanu, bet arī caur lauzto ritmu un pārdomātu ģitārspēli.

RAHU THE FOOL
Rahu The Fool – muzikāla apvienība, kuru iedvesmoja vectēvu stāsti par mīlestību un karu, Latvijas laukiem un pļavām, sen aizmirsto dzīvi vecajos laikos, kā arī gaišām atmiņām par mūsdienām. Mūzikas ziņā Rahu cenšas nepieturēties pie klišejām – to varētu saukt par folk-mūziku ar džeza, hiphopa, avangarda, bluegrass un world music garšas niansēm. 

POLIFAUNA
Polifauna ir piecu mūziķu apvienība no Rīgas, savā skanējumā sakausējot drīmpopa, psihodēliskā roka un elektroniskās mūzikas ietekmes ar rotaļīgām atsaucēm uz 80-to un 90-to gadu neatkarīgo mūziku. Spēcīgas analogo sintezatoru, ģitāru un efektu skaņu sienas, kuras balsta grūvīgas bungu un basa partijas, kā arī sapņainie teksti un melodijas, uzstājīgi vēlēsies klausītājam atgādināt, ka pasaule joprojām var būt maģiska un pasakaina.

SWINGDANCE.LV
Swingdance.lv ir dejotāju apvienība, pulcējot pasniedzējus, kas organizē dažādus pasākumus un regulāras nodarbības, kurās māca lindyhop, shag, solo jazz un blūza dejas. Swingdance.lv galvenais mērķis ir nevis iemācīt cilvēkiem dejot, bet aizraut ar mīlestību pret atraktīvajām svinga dejām. Šie atraktīvie deju mīlētāji satiekamies, lai kopā dejotu, smietos, baudītu dzīvi - jo tikai tā, viņuprāt, var iemācīties dejot.

Pasākuma ievadā varēs dzirdēt pasaules kultūras biedrības „Vdohnovenije” vokālo ansambli „Dušečka” un VEF Kultūras pils krievu tautas instrumentu orķestris “Sadko”. Šogad Kalnciema kvartālā ceturtdienu brīvdabas koncertsezonu papildinās īpašs muzikāls jaunums – vasaras mazākumtautību festivāls "Pasaules mūzikas ievadvakari" – katru nedēļu dažādu tautu kolektīvi papildinās Kalnciema kvartāla ceturtdienu koncertus. Līdz 31. augustam paredzēta 30 kolektīvu uzstāšanās, kas ļaus iepazīt dažādas Latvijā dzīvojošās tautības un viņu kultūru.

Koncertu rīko Kalnciema kvartāls sadarbībā ar „Playground” festivālu un „Borjomi”. Kalnciema kvartāla vasaras sezonu atbalsta „Lielvārdes alus” un „Domenikss”. Mazākumtautību festivāla projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā "Pasaules mūzikas ievadvakari".

„Playground” festivāls norisināsies 2018. gada 13.-15. jūlijā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!