Eduards Grieznis iegriež meldiņu par Rīgu

Raksta attēls - Eduards Grieznis iegriež meldiņu par Rīgu Ekrānšāviņš no video

14.10.2018 / Parmuziku.lv

Šodien, 10. oktobrī publicēta mūziķa Eduarda Griežņa jaunā dziesma ‘Kājāmgājēja dziesma’ un tās mūzikas video ar dzejnieces Daces Micānes-Zālītes vārdiem. Dziesma spilgti atspoguļo tieši Rīgas skaistumu.

Paralēli aktīvai pianista darbībai Eduards Grieznis mīl nodarboties ar solodziedāšanu. Pašreiz Eduards strādā pie savām oriģinālkompozīcijām balsij ar klavierēm neakadēmiskā stilā, taču paralēli apgūst arī citu autoru dziesmas dažādos stilos un aranžijās.

Eduards Grieznis ieguvis maģistra grādu mūzikā Gildholas Mūzikas un Drāmas skolā Londonā. Mūziķa solo albums “Eduards Grieznis Piano Music”, kas tika izdots kā veltījums Latvijas simtgadei, guvis plašu ievērību Latvijas sabiedriskajos medijos un atzinīgas kritikas, un tā mūzika ir atskaņota vairākkārt LR3 Klasika.

Eduards aktīvi popularizē latviešu mūziku pasaulē, un komponē latviešu tautas dziesmu apdares. Kā pedagogs un koncertmeistars Eduards darbojas Vecumnieku Mākslas un Mūzikas skolā, tā arī Nacionālā Mākslu vidusskolā Rīgas Doma kora skolā.

"Kājāmgājēja dziesmas" teksta autore Dace Micāne-Zālīte par dziesmu izsakās šādi: ‘’Dziesmas tapšana ir vienkārša. Ejot pāri Daugavai pa Akmens tiltu un redzot pilsētas skaistumu - torņus, kuģus, sauli, putnus, cilvēku, kas ir šodienas rīdzinieks, ir iedvesma to ielikt viena kājāmgājēja monologā. Tramvaji kā Aleksandra Čaka laikā ir Rīgas skaņu ainavas neatņemama sastāvdaļa. Priecājos, ka komponists ir atradis pozitīvas vibrācijas mūzikā, klavieru partitūrā un balsī! Kopš Ulda Stabulnieka laikiem ir pilsētas dziesmas ar savu īpašo rezonansi, kad to izpilda pats autors. Sena tradīcija, varbūt pat no trubadūru laikiem. Ulda Stabulnieka dziesmu cikls ar Čaka vārdiem ir kultūras vēstures pērle. Bet katram laikam savi dziesminieki.’’

Mūzikas autors un izpildītājs Eduards Grieznis. Video Kaspars Krauze (Krauze Vision). Vairāk par Eduarda un viņa darbiem var iepazīties mūziķa mājaslapā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!