Eda Šīrana koncertu Rīgā iesildīs Džeimss Bejs un Zāra Larsone

Raksta attēls - Eda Šīrana koncertu Rīgā iesildīs Džeimss Bejs un Zāra Larsone Publicitātes foto

31.01.2019 / Parmuziku.lv

Kļuvis zināms, ka par Eda Šīrana Rīgas koncerta iesildītājiem izvēlēti talantīgais britu dziesminieks Džeimss Bejs (James Bay) un zviedru popsensācija Zāra Larsone (Zara Larsson). Iespējams, ka viņiem pievienosies vēl kāds mūziķis vai grupa, taču tas kļūs zināms tuvāk koncerta dienai. Atgādinām, ka Eds Šīrans 12.jūlijā uzstāsies Lucavsalā.

Britu dziesminieks Džeimss Maikls Bejs atpazīstamību iemantoja jau ar pirmo singlu Hold Back the River, kas klajā nāca vēl pirms debijas albuma “Chaos and the Calm” (2015). Enerģiskā folkroka kompozīcija ieguva 3x platīna statusu Austrālijā, dubultu platīnu Lielbritānijā, Itālijā un Nīderlandē, platīnu Jaunzēlandē un zeltu ASV, Kanādā, Austrijā un Vācijā. Savukārt albums, kurā bez jau pieminētās Hold Back the River iekļautas šādas tagad labi zināmas kompozīcijas - Let It Go, Scars, If You Ever Want To Be In Love un Best Fake Smile -, ieguva 1.vietu Lielbritānijā, Īrijā, Šveicē un pat ASV foklmūzikas topā. Pagājušā gada maijā tika izdots otrais Dz.Beja albums “Electric Light”, no kura pazīstamākie hiti ir Us, Wild Life un Pink Lemonade. Jaunā folkroka un soulmūzikas dziesminieka talants novērtēts ar BRIT Awards (divreiz), Q (divreiz), GQ, Echo, Ivor Novello u.c. balvām.

Tagad tik slaveno hitu Symphony (sadarbībā ar “Clean Bandit”), Lush Life, Uncover, Never Forget You, Ain't My Fault, I Would Like, So Good, This One's for You (sadarbībā ar Deivu Getu) u.c. izpildītāja Zāra Larsone pirmo atpazīstamību ieguva vien 10 gadu vecumā, kad uzvarēja Zviedrijas talantu šovā.

2013.gada iznāca viņas debijas EP albums “Introducing”, kas dzimtajā Zviedrijā ieguva trīskāršu platīna statusu, savukārt singlam Uncover panākumi bija vēl fenomenālāki: 7x platīns Zviedrijā, 3x platīns Dānijā, platīns Beļģijā, Norvēģija un Šveicē, zelts - Francijā.

2017.gadā klajā nāk jau pilnvērtīga apjoma albums “So Good”, kas ierindojās vismaz pirmajā topu desmitniekā Skandināvijas valstīs, Lielbritānijā, Īrijā, Somijā, Nīderlandē, Taivānā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Pagājušajā oktobrī izdots singls Ruin My Life, kas kalpo par priekšvēstnesi Zāras trešajam studijas albumam. Talantīgo meiteni, kas uzradās it kā “ne no kurienes”, tagad uzaicina sadarboties Tinie Tempah, Deivids Geta, Džons Ledžends un citi mākslinieki.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!