Darbību uzsāk Latvijas Skaņu Dizaineru asociācija “LSDC”

Raksta attēls - Darbību uzsāk Latvijas Skaņu Dizaineru asociācija “LSDC” Publicitātes foto

05.04.2019 / Parmuziku.lv

Lai sekmētu Latvijas skaņu dizaina un audio zīmolvedības attīstību, pēc vairāku neatkarīgu industrijas profesionāļu iniciatīvas, darbību uzsāk jaundibināta dizaina asociācija “LSDC” (Latvian Sound Designers Club). Tā apvieno tādas vietējās skaņu studijas kā “Dirty Deal Audio” , “Mute Studija”, “Studija Marts”, “ Ierakstu Māja”, “Pandora Media Dubbing”.

LSDC uzdevumos ietilpst:

  • pārstāvēt un popularizēt skaņu dizainerus mūsu valstī un citviet pasaulē,
  • apkopot labākos vietējos darbus šajā jomā,
  • veidot izpratni par skaņu dizaina priekšrocībām uzņēmējdarbības vidē,
  • sniegt konsultācijas,
  • kalpot kā piederības simbols un izglītības platforma, lai vietējie skaņu dizaineri varētu sākt praktiskāk plānot savu karjeru.

Asociāciju vadīs uzņēmējs un ārštata zīmolvedis Jānis Vērzemnieks, kurš agrāk dibinājis un vadījis dizaina un mūzikas mārketinga studiju “JVeart”, iekļauts “Forbes Latvia” reitingā “30 līdz 30” un ir bijušais radošais direktors reklāmas aģentūrā “Havas” (agrāk: “IDEA Group Latvia”).

Jānis Vērzemnieks uzsver: “Skaņa ietekmē mūs visus.  Apzināti vai neapzināti, tie dopamīna “korķi mūsu smadzenēs tiek izsisti” ikreiz, kad dzirdam dziesmu, kura raisa atmiņas par pirmo skūpstu vai pēdējām atvadām. Skaņa viegli spēj kļūt par halucinogēnu narkotiku arī mārketinga vajadzībām. Bet ar priekšnoteikumu,— tās dizains ir pareizi veidots! Esmu novērojis, kā skaņas dizaina domāšana zīmolvedībā ir attīstījusies citur Eiropā un pasaulē, un neredzu iemeslus, kādēļ arī Latvijā mēs nevarētu pietuvoties šādai realitātei, kad biznesa mērķu sasniegšanai skaņa tiek vērtēta līdzvērtīgi vizuālajiem dizaina risinājumiem.”

Paziņojums par Latvijas Skaņu Dizaineru asociācija “LSDC” darbības uzsākšanu arī audio formātā: 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!