CanZone iedvesmojas no H. K. Andersena pasakas un piedāvā retro-novatorisku videoklipu

Raksta attēls - CanZone iedvesmojas no H. K. Andersena pasakas un piedāvā retro-novatorisku videoklipu CanZone. Foto: Līga Pētersone

31.05.2018 / Parmuziku.lv

Pašmāju grupa CanZone, kas pavisam nesen laidusi klajā savu pirmo mūzikas albumu “High Time” taustāmā formātā, klausītāju vērtējumam nodod vienu no albuma skaņdarbiem – “Kliedz bez skaņas” –, papildinot to ar mūsdienām visnotaļ neierastu un pārsteidzošu vizuālo materiālu.

Klips, kuru var dēvēt arī par mūzikas īsfilmu, ir mūslaikiem neraksturīgi tīrs roku darbs, un par tā realizāciju jāpateicas divu cilvēku radošajai apvienībai “machinaLID”. Ēnu teātra tehnikā veidotais dziesmas video tapis, iedvesmojoties no Hansa Kristiana Andersena nemirstīgās pasakas par nelokāmo alvas zaldātiņu, trauslo papīra dejotāju un viņu kvēlo bezvārdu mīlestību. Otrs iedvesmas avots ir Andersena mazāk zināmā aizraušanās ar papīra griešanas mākslu.

Videoklipa autori stāsta: “Gan filmas tēli, gan dekorācijas galvenokārt ir zīmētas un izgrieztas no papīra. Kustība un dzīvība filmā tiek ienesta ar rokām, pašdarinātiem mehānismiem un gaismu – spuldzēm, spoguļiem, īstām liesmām. Ja neskaita dažas ainas ar kadru pārklājumu, citu specefektu nav”.

Tuvākajos mēnešos “CanZone” būs sastopama un klausāma Rīgā (12. jūlijā klubā “Republika”) un Liepājā (13. jūlijā klubā “Fontaine” un 4. augustā festivālā “Summer Sound”). Albumu “High Time” var iegūt grupas koncertos, kā arī mūzikas veikalos, bet elektroniski – grupas “CanZone” Bandcamp profilā: https://canzone.bandcamp.com/ Dziesmas klausāmas arī populārākajās straumēšanas vietnēs.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!