Grupa „Symbolic” izdevusi jaunu dziesmu „Rīga. Zem Rīgas”

Raksta attēls - Grupa „Symbolic” izdevusi jaunu dziesmu „Rīga. Zem Rīgas” Publicitātes foto

27.08.2020

Grupa „Symbolic” izdevusi jaunu dziesmu „Rīga. Zem Rīgas”, izmantojot dzejnieka Ojāra Vācieša dzejoli „Zem Rīgas”, kā atgādinājumu , cik daudz šai pilsētā ir svešām acīm apslēpts, cik daudz paši mēs esam aizmirsuši un nenovērtējuši.

Kā skaidro grupas dalībnieki,  savu īpatnu aktualitāti Vācieša darbs no jauna ieguvis Rīgas domes vēlēšanu kontekstā, tāpēc to var uzskatīt arī par savpatu aicinājumu atcerēties, ka aiz redzamās pilsētas var būt vēl cita, būtiskāka Rīga. 

Dziema apzināti ir sadalīta divās daļās. Pirmā daļa „Rīga” ir instrumentāls ievads, kur katrs pats var meklēt savu vietu mums tiks svarīgajā pilsētā, kādu to redz citi ieceļotāja acīm, kādu mēs to gribētu redzēt, bet otrajā daļa aicina ieklausieties tik aktuāli nozīmīgajos dzejnieka vārdos.

Ojārs Vācietis: „(..) Stāv Rīga torņaina, un pamatos zem viņas šo torņu saknes baro senču sirdsapziņas.(..)” Kā ierasts, arī šajā ierakstā ir izmantoti tautasdziemu teksti.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!