Latvijā izdots unikāls lībiešu mūzikas albums JŪRD/SAKNES/ROOTS

Raksta attēls - Latvijā izdots unikāls lībiešu mūzikas albums JŪRD/SAKNES/ROOTS Publicitātes foto

02.12.2018 / Parmuziku.lv

No šīs nedēļas mūzikas veikalos “Upe” un Lauska.lv pieejams īpašs muzikāls vēstījums CD formātā – JŪRD/SAKNES/ROOTS, kurā apvienotas Kurzemes un Vidzemes lībiešu, kā arī tām radniecīgu Latvijā dzīvojošo tautu melodijas komponistu Uģa Prauliņa, Laimas Jansones, Edgara Beļicka interpretācijā.

Albumā iekļautajās tautas dziesmu apdarēs un oriģinālkompozīcijās eklektiski apvienojas kora, tautas un pasaules mūzikas elementi. JŪRD/SAKNES/ROOTS idejas autore un mākslinieciskā vadītāja ir Saulkrastu jauktā kora ANIMA diriģente, vokālās grupas Latvian Voices un vintage ansambļa Neaizmirstulītes dziedātāja Laura Leontjeva.

“Šīs idejas pirmsākumi meklējami jau 2014. gadā, kad koncertprogrammā “Saules krastos” apzinājām Saulkrastu apvidus kultūrvēsturiskās vērtības. Īpaši tuva kļuva Vidzemes lībiešu tēma, tāpēc uzrunāju komponistu Uģi Prauliņu radīt mūziku, kurā izmantotas lībiešu tautasdziesmas” stāsta Laura Leontjeva.

Līdzās Laimas Jansones un Edgara Beļicka radītajām lībiešu tautas mūzikas interpretācijām, albumā dzirdama komponista Uģa Prauliņa radītā kompozīcija “Līvu sasaukšanās”, kas balstīta vairāku lībiešu tautu muzikālajā tradīcijā. “Vēlējos atrast tieši Vidzemes lībiešu dziesmas vai tekstus, bet izdevās sasaukt kopā visus Latvijas somugrus - līvus, leivus, lucus: somugru dienvidu robežas ciltis ar to atbalsīm Sāremā un Pērnava” atklāj komponists Uģis Prauliņš.

“Latvija ir līvu un latviešu tēvzeme – zeme, kurai dota visa sirds. Un te simtu pirmajā šīs zemes veiksmes stāsta, brīvvalsts gadā, jau atkal ieskanas līvu mēle. Tas ir signāls, tā ir cerība nākotnei, ka tieši šeit rodas rītdiena – divu brīnumainu kultūru mijiedarbības evolūcija. Lett the Liv and Lett Live!” Julgī Stalte.

Ieraksta tapšanā piedalījās Saulkrastu jauktais koris ANIMA, Uģis Prauliņš (klavieres), Latvīte Cirse (kokles), Andris Grunte (bass), Mārtiņš Miļevskis (sitamie instrumenti), Leanne Barbo (vargans), Andis Klučnieks (flautas, stabules), Indulis Cintiņš (vijole), Otto Trapāns (vijole), Ivars Brīnums (alts), Jānis Rinkulis (čells),Edgars Beļickis (klavieres).

Kā arī solisti Julgī Stalte, Ilona Dzērve, Elīna Ose, Laura Leontjeva, Laila Zālīte, Dace Černišova, Matīss Tučs, Eduards Plankājs, Kārlis Taube, Tomass Sergejevs, Valts Ernštreits.

JŪRD/SAKNES/ROOTS skaņu režisors Kaspars Bārbals, studija “Lauska” un Latvijas Radio 1. Studija. Izdevējs: kultūras menedžmenta centrs “Lauska”. Albums nopērkams mūzikas veikalos “Upe”, Lauska.lv kā arī  no 10.12.2018 mūzikas straumēšanas vietnēs Spotify, Soundcloud,  iTunes u.c.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!