Būū izdod jaunu dziesmu un videoklipu “Rīgas laiks”

Raksta attēls - Būū izdod jaunu dziesmu un videoklipu “Rīgas laiks” Ekrānšāviņš no video

13.04.2022

“Rīgas laiks” ir dziedātājas Būū jaunākais singls, ko pati māksliniece dēvē par urbāno mantru darbaholisma ārstēšanai. Tas tapa smagā posmā pagājušajā ziemā, kad Būū biju izdegusi, veidojot karjeru.

“Raudot paralizējošas trauksmes asaras, ilgojos pēc brīva vakara, kad es varētu vienkārši iedzert vīnu un palasīt “Rīgas laiku”. Ne vienmēr un ne katrs var atļauties iekāpt lidmašīnā un mēnesi zvilnēt tropiskā pludmalē, un kamēr tā vēl nav arī mana realitāte, es mēģinu ieraudzīt paradīzi tagadnē,” stāsta Būū.

Kā atzīst autore, dziesma ieguva papildu nozīmi brīdī, kad sākās karš, tāpēc arī nolemts, ka ir laiks dziesmai ieraudzīt saulīti. 

“Es aptvēru to, ka iespēja būt mājās, mierā un drošībā Rīgā vairs nav pašsaprotama. Es iesvētīju šo dziesmu kā kolektīvo afirmāciju tam, ka Rīgā vienmēr būs miers un ka man piespiedu kārtā nebūs jākļūst par trimdas mākslinieci,” atklāj Būū.

Videoklipa filmētājs un režisors ir mākslinieks un improvizācijas teātra aktieris Rihards Sniegs. Kā norāda Sniegs, klips simbolizē to sajūtu, kad atceries, ka te un tagad ir labi. Dzīve ir skaista, draugi ir forši, un Tev ir ļauts būt laimīgam jau tagad.

Dziesmas “Rīgas laiks” mūzikas un vārdu autore, kā arī producente ir pati Būū (īstajā vārdā Ilze Fārte). Audio pēcapstrādi veicis Armands Varslavāns. Dziesmas tapšanu atbalstīja AKKA/LAA. Videoklips tapis sadarbībā ar industriālās kāpšanas profesionāļu un entuziastu apvienību “Riga Rooftops”. Drona pilots - Reinis Vilnis Baltiņš (Sky High Films). Īpašs paldies “SonyLatvija”.

Tuvākie Būū solo koncerti 23.aprīlī Saldū, klubā “Hot Club” un 6.maijā Jelgavā, klubā “Tonuss”.

Būū ir dziedātāja, kas 2021. gadā debitēja pašmāju mūzikā ar dziesmu "Siekala", kam sekoja singls "Sāku no sākuma". 2021. gada novembrī izdots debijas albums "Albūūms". Trīs no "Albūūma" dziesmām nonāca pirmajās vietās dažādos Latvijas radiostaciju topos. 2022. gada februārī Būū saņēma divas mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons" statuetes nominācijās "Debija" un "Dziesma". Māksliniece mūzikā caur savu pieredzi runā par vienlīdzību, emocionālā intelekta attīstību, pašrūpēm, empātiju un citiem sociāli nozīmīgiem tematiem.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!