Burši Latvijai 100

Raksta attēls - Burši Latvijai 100 Koncerta afiša

11.06.2018 / Parmuziku.lv

Trīs dienu garumā valsts simtgadē mēs, burši, dāvināsim sevis radīto – gleznas skaņās, caur fotoobjektīvu un uz audekla. Iespējams, plašāka sabiedrība ir maz pazīstama ar buršu devumu Latvijas kultūras attīstībai valsts pastāvēšanas garumā.

Tāpēc piektdien, 15. jūnijā pl.19:00 Rīgas Tehniskās universitātes (Kaļķu ielā 1) Mazajā zālē (2. stāvā) ar koncertu “Venera un Amors” vai dziesmas par Viņām un Viņiem sāksim iepazīšanos. No Kaļķu ielas līdz izstādei „Buršikozais skats” Fraternitas Lataviensis konventa telpās Aldara ielā 7 (ieeja no Jēkaba ielas) ir īss ceļš, taču cauri Vecrīgai vedīs pārsteigumu pilna pastaiga. Vakara noslēgumā no baudas ausīm nokļūsim līdz baudai acīm, kur izstādes atklāšanā būs iespēja satikt arī dažus māksliniekus. Mākslas izstāde būs apskatāma 16. un 17. jūnijā plkst. 11:00 – 19:00.

Koncerta ievadā skanēs Studenšu Prezidiju konventa sieviešu kora, kas ir pirmais sieviešu koris Latvijā, dziedājums. Dzirdēsim iemīļotas vasarīgas un koķetīgas dziesmas, kuras aranžējusi un apdarinājusi krāšņa latviešu komponistu buķete. Līdzās Tālivaldim Ķeniņam stāsies mūsdienās jau atzinību guvušie kordziesmu aranžētāji fil! Edgars Linde, frater academicus un Ārijs Šķepasts, kā arī jaunās paaudzes talanti Irīna Rebhūna un Eduards Fiskovičs. Ar sieviešu balsīm raksturīgo vieglumu tiks izdziedāts flirts, iemīlēšanās, vilšanās un naivs prieks par saules pielieto jūru, kas pieder tikai mums.

Prezidiju konventa vīru koris, kas klausītājus priecē jau 93 gadu garumā, izpildīs Uģa Prauliņa kantāti „Venus et Amor”, kura ievada skaņās viegli jaušams reveranss Karlam Orfam un viņa Carmina Burana. Šķiet savā kantātē komponists Prauliņš uztaustījis to vīrišķo gara un miesas stāvokli, kādā tie atrodas ik vasaru, meklējot vērtības, pēc kurām alkst – Skaistumu, Mīlestību, Mīlu, Zaļās ganības, kā arī Krogu un Vīnu! Vīru kora sniegumu papildinās mecosoprāna taut! Daces Bites, līga suģestējošais dziedājums, Ivara Cinkusa vīrišķais vokāls, kā arī instrumentālās grupas radītās skaņu gleznas, kuras diriģentes fil! Lorijas Cinkusas, daugaviete vadībā “mālēs” komponists Uģis Prauliņš (taustiņi), Sarmīte Ārenta (klavieres), Inita Āboliņa (akordeons), fil! Mārtiņš Blūms, talavus (čells), fil! Uģis Kruskops, latvus un Ivo Kruskops (sitamie instrumenti).

Izstāde „Buršikozais skats” atklās to daudzveidīgo vizuālās mākslas pasauli, kurā redzamas pēdas ieminuši un turpina mīt burši – mākslinieki. Savus audeklus atvēlējuši tādi zināmi un pieredzējuši mākslinieki kā fil! Juris Jurjāns, vendus, fil! Jānis Kalniņš, ventonus un Selga goda fil! Jānis Anmanis, tā arī jaunie talanti taut! Kristīne Šķipsna, līga un taut! Elīna Kokenberga, līga . Viņu darbos varēs atklāt krāsu spēli un dzīves filosofiju. Fotomākslas pasaulē oskarotais fil! Andris Apšenieks, lacuanus pavērs durvis uz fotomākslas niansēto telpu. Savukārt P!K!V!K! bass fil! Artūrs Lapiņš, frater imanticus atļaus ielūkoties savā daudzšķautnainajā mākslinieka dvēselē gan fotomirkļos, gan akvareļos.

Ieeja koncertā un izstādē ir bez maksas.

Pasākumu rīko biedrība “Prezidiju konventa vīru koris”, veiksmīgu pasākumu aģentūra „Stella Nova”. Atbalstītāju vidū Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Fraternitas Lataviensis, Filistru Biedrību Savienība, fil! Kaiva Krastiņa, daugaviete.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!