Auļi uzsāk jaunu starptautisku projektu ar iespaidīgu videoklipu “Hunnu Guren”

Raksta attēls - Auļi uzsāk jaunu starptautisku projektu ar iespaidīgu videoklipu “Hunnu Guren” Publicitātes foto

05.10.2018 / Parmuziku.lv

Dūdu un bungu grupa “Auļi” strādā pie jauna starptautiska projekta, pētot senu dziedāšanas tehniku saspēlēšanos ar dūdu un bungu skaņām.

2018. gada martā Auļu pārstāvji Kaspars Bārbals un Gatis Indrēvics viesojās Mongolijas galvaspilsētā Ulanbatorā, lai iepazītos un uzsāktu sadarbību ar starptautiski pazīstamo mongoļu rīkles dziedātāju Batzorig Vaanchig. Vizītes laikā tika veikts darbs ierakstu studijā, ierakstot 3 mongoļu dziesmas Batzorig Vaanchig izpildījumā (Balss un stīgu instruments Morin khuur). Šie dziesmu ieraksti darba procesā tika pielāgoti tam, lai tos atvedot uz Latviju, tie atbilstu bungu un dūdu grupas Auļi specifikai un tos varētu izmantot tālākai aranžēšanai. Šā gada jūlijā Auļi pilnā sastāvā devās ceļojumā uz Mongoliju, lai filmētu video dziesmai “Hunnu Guren”. Kā filmēšanas vieta pēc Batzorig ieteikuma tika izvēlēts Terelje nacionālais parks. Filmēšana noritēja 4 dienas, kuru laikā Auļi kopā ar Batzorig Vaanchig kopīgi strādāja pie jaunā video materiāla. Video režisors ir Kaspars Bārbals, Operatori Gatis Indrēvics un Edgars Grundšteins.

Šī projekta mērķis ir iepazīstināt Latvijas un pasaules publiku ar eksperimentālu bungu un dūdu mūzikas sintēzi ar rīkles dziedāšanu, Mongoļu tautas mūzikas un Latviešu tautas mūzikas harmoniskā mijiedarbībā.

Kā filmēšanas vieta tika izvēlēta Mongolija, jo dziesmas pamatā ir poētiska dzeja par huņņu impēriju. Video redzamā Mongolijas dabas varenība un plašums ļauj sajust seno notikumu un enerģijas klātbūtni gan Auļiem, gan skatītājiem. Tas ir ceļojums laikā un telpā vienlaicīgi.

Video tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Finieris atbalstu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!