Atkārtoti izdots leģendārais Harija Spanovska albums “Čaka ielas dziesmas”

Raksta attēls - Atkārtoti izdots leģendārais Harija Spanovska albums “Čaka ielas dziesmas” Publicitātes foto

11.04.2016 / Parmuziku.lv

Pirmo reizi dziesmu albums “Čaka ielas dziesmas”, kurā Harijs Spanovskis (1958-2013) izpilda Raimonda Paula dziesmas ar Māras Zālītes un Guntara Rača dziesmu vārdiem, klajā nāca 1999. gadā.

Kopš albuma pirmās izdošanas brīža Spanis, kā viņu sauca visi, kas bija kaut nedaudz iepazinuši, uzsvēra, ka tieši šis albums ir bijis pagrieziena punkts viņa radošajā darbībā, kas viņu no vienkārša dziedošā aktiera padarīja par pilnvērtīgu estrādes skatuves izpildītāju.

Guntars Račs: “Savas dzīves laikā Spanis vairākkārtīgi ierosināja šo albumu izdot vēlreiz. Tagad izpildām viņa vēlēšanos, lai arī ar liktenīgu kavēšanos. Bet mēs visi zinām, ka Spanis to novērtēs, sēžot uz kāda skaista mākoņa maliņas, smaidot savu apburošo un vīrišķīgo smaidu.”

Atšķirībā no pirmā izdevuma, albumam ir pilnībā nomainīts dizains un jaunajā versijā izmantota mākslinieka Rolanda Krišjāna glezna “Čaka iela”, kā arī Jāņa Deinata uzņemtais Harija portrets. Tagad albuma bukletā atrodami arī visu dziesmu vārdi un kā papildus celiņš albumā iekļauta dziesma “Paskaties apkārt”, kas ir pats pēdējais Harija Spanovska 2013. gadā veiktais ieraksts, kurš līdz šim vēl nebija izdots.

Dziesmas radījis un aranžējis Raimonds Pauls. Ierakstā piedalās Latvijas Radio instrumentālā grupa un grupa „Remix” Raimonda Paula vadībā. Skaņu režisors: Māris Lācis.  Skaņu ieraksta producents: Raimonds Pauls. Dziesmas izvēlējās un sakārtoja Raimonds Pauls un Uldis Duka (1955.-2006).

 1. Bulvāru madonna (Ievads) (A.Skujiņa)
 2. Var jau būt (G.Račs)
 3. Vientulība (G.Račs)
 4. Dzejnieks (G.Račs)
 5. Karsta, karsta rīta rasa (M.Zālīte)
 6. 6.30 no rīta (G.Račs)
 7. Es nevēlos dejot tango (G.Račs)
 8. Dumji, dumji (G.Račs)
 9. Skumjā dziesma (G.Račs)
 10. Trīs lietas (M.Zālīte)
 11. Vernisāža (G.Račs)
 12. Laba dziesma par dalīšanu (G.Račs)
 13. Tikai nesaki nevienam (G.Račs)

Papildus

Paskaties apkārt (G.Račs)

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!