Ar dziesmu un video “Zāles” sevi piesaka jaunā dziedātāja Loreta Reide

Raksta attēls - Ar dziesmu un video “Zāles” sevi piesaka jaunā dziedātāja Loreta Reide Foto: Edijs Andersons

07.01.2020

15 gadus jaunā dziedātāja Loreta Reide debitē ar dziesmu “Zāles”, kas tapusi sadarbībā ar producentu Kasparu Ansonu. Dziesma ir pirmais singls no martā gaidāmā debijas EP. Jauno albumu varēs dzirdēt dzīvē 27. martā, kad Loreta Reide iesildīs grupas “Triānas Parks” koncertu Hanzas Peronā.

Dziesmas “Zāles” mūzikas un teksta autore ir pati Loreta, kura par dziesmu saka: “Tā ir par mani! Bieži vien dzīvē nākas satikt cilvēkus, kuriem ātri pieķeros, taču vēlāk saprotu, ka tie man ir nelabvēlīgi un tāpēc man ir vajadzīgas “zāles”, lai no viņiem izārstētos - tiktu prom. Bet šo dziesmu ikkatrs var asociēt arī ar sevi – mums, cilvēkiem, ikdienā vajag gan reālas zāles, lai ārstētos no saslimšanas, gan mentālas zāles, jo kāds ir sāpinājis.”

Dziesmas “Zāles” producents ir Kaspars Ansons, bet video klipa režisors – Ivars Burtnieks.

Jaunā dziedātāja Loreta Reide mūzikas apgūšanu uzsāka jau ļoti agrā bērnībā un līdz 12 gadu vecumam ir skolojusies pie tādām vokālām pedagoģēm kā Sindija Tropa, Rūta Dūduma- Ķirse, Aira Rūrāne, Annija Oujiean un citām. Šobrīd  Loreta mācās klavieru spēli Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolā. Iiepriekš sarakstījusi dziesmas “Jauna Gaisma”, “Lai snieg”, “Līdz Parādījies Tu”.

Nozīmīgs radošais pagrieziens ir Loretas draudzība ar dziedātāju Agnesi Rakovsku. “Ja es iepriekš mūziku redzēju kā kvadrātu, tad Agnese man pierādīja, ka mūzika var būt arī kubs un vēl vairāk, “ saka Loreta, kura savu nākotni vēlas saistīt ar mūziku – gan kā dziesmu autore, gan koncertējot.

Vēlos atklāt neatklātas šķautnes, radīt ko jaunu un dalīties ar to,

savu nākotnes ieceri pauž dziedātāja.

27. martā Rīgā, Hansas Peronā, Loreta Reide ar dziesmām no jaunā mini albuma (EP) atklās grupas “Triānas Parka” koncertu “11”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!