Aicina iesniegt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai „Boņuks 2015”

Raksta attēls - Aicina iesniegt pretendentus Latgaliešu kultūras gada balvai „Boņuks 2015” Publicitātes foto

11.12.2015 / Parmuziku.lv

Sākusies pretendentu pieteikšana Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks 2015” par sasniegumiem un padarīto latgaliešu kultūrā 2015. gadā. Balvu saņēmēji tiks noskaidroti svinīgā ceremonijā 2016. gada 28. februārī, pasniedzot tās jau astoto reizi.

Ik gadu Latgaliešu kultūras gada balvas pasniegšanas ceremonijā satiekas aktīvākie ļaudis, kuru darbības, dzīves aicinājuma un rosīšanās lauks ir latgaliešu kultūra vai ar to saistītas nozares. Katru gadu balvu pasniegšanas ceremonija tiek kuplināta ar latgaliskiem muzikāliem priekšnesumiem vai pērnā gada spilgtākajiem uzvedumiem. 2016. gada 28. februārī ceremonijas pirmajā daļā būs iespēja otro reizi piedzīvot festivālā „ORGANismi” tapušo muzikālo uzvedumu „Saule. Bērni. Rainis”, bet otrajā daļā būs svinīga balvu pasniegšana. Uz apbalvošanas ceremoniju klātienē ir gaidīts ikviens interesents.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” mērķis ir veicināt latgaliešu kultūrvides saglabāšanu un attīstību, kā arī apkopot un godināt spilgtākos un nozīmīgākos sasniegumus latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Balvas aizsācēji 2008. gadā bija biedrības “Kukuži” un “Latgolys Producentu Grupa”, bet 2013. gadā balvas organizēšanu pārņēma Latgales vēstniecība GORS. 2015. gada balvai pretendentu pieteikumi tiek pieņemti 19 nominācijās, kas skar sabiedrisko aktivitāšu, mūzikas un literatūras sfēras.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai “Boņuks 2015” elektroniskā formātā, pa pastu vai aizpildītas tiešsaistes pieteikuma veidā Latgales vēstniecība GORS gaidīs līdz 2016. gada 11. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs kompetenta žūrija savu jomu profesionāļu sastāvā.

Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2015” norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija, Rēzeknes pilsētas dome un Latgales reģiona pašvaldības.

Tiešsaistē anketas aizpildāmas: http://ej.uz/Bonuks_2015. Saziņai un jautājumiem: 

Nolikums un plašāka informācija: http://latgalesgors.lv/lv/latgaliesu-kulturas-gada-balva-bonuks

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!