Grupa ElektroFolk laiž klajā singlu „Apinītis”

Raksta attēls - Grupa ElektroFolk laiž klajā singlu „Apinītis” Publicitātes foto

28.05.2019 / Parmuziku.lv

Grupa ElektroFolk laiž klajā vasarīgu singlu “Apinītis”, kas lieliski ieskandina tuvojošos Līgo svētkus.

Alus tēmu jau senos laikos ir apdziedājuši ne tikai latvieši, bet arī citas tautas. Iedvesmojoties no Knuta Skujenieka poļu tautasdziesmas atdzejojuma, radās šī jaunā dziesma latviešu un īru tautas mūzikas noskaņās, kas ieskicē ElektroFolk skanējumu, kurā paralēli latviešu tautas mūzikai ieskanās arī citu tautu folkmūzikas elementi.

Knuts Skujenieks par poļu tautasdziesmu tekstiem un dziesmām ir teicis:”Tās prasās dejojamas. Viegli savelkas kopā atsevišķi vārdi, viegli pārstatās uzsvars. Jāizdeg, jāizplēn, jāpaķer uz zoba, jāatriebjas, jāpasmejas par sevi  - tam visam jānotiek tepat un tūlīt.”

Šo īpašo poļu tautasdziesmas tekstu ElektroFolk ģitārists Reinis Briģis ir ietērpis dejiskā melodijā, kuru tā vien prasās izdziedāt un izdejot pie vasaras ugunskuriem vai zaļās pļavās.

                     

Grupa ElektroFolk plašu atpazīstamību ieguva 2015. gadā, piedaloties konkursā „Supernova” ar dziesmu „Sundance”, kura ierindojās 3.vietā. 2015. gadā grupa ElektroFolk Mūzikas ierakstu kompāniju Mikrofona Gada balvā saņēma “Zelta Mikrofonu” par labāko tautas vai pasaules mūzikas albumu “Elektro. 2016. gada 15. februārī grupa ElektroFolk laida klajā otro mūzikas albumu „Raiba Govs”. 2017. gadā ElektroFolk tika nominēti Gada balvai „Zelta Mikrofons” nominācijā „Labākais koncertieraksts”.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!