7 mūzikas pasākumi šai nedēļas nogalei: iesaka Kurp.es

Raksta attēls - 7 mūzikas pasākumi šai nedēļas nogalei: iesaka Kurp.es Foto no diena.lv

19.07.2018 / Parmuziku.lv

Ja šonedēļas nogali vēlies palikt Rīgā vai arī nevilšus garām paslīdējis kāds pasākums citā pilsētā, noteikti ieskaties Kurp.es ieteikumu vācelītē.

CETURTDIENA

Palace Ruin Riga - James BeckettKronvalda parkā 19:00
Mākslinieka Džeimsa Beketa instalācijā 'Pilsdrupas' (Palace Ruin) Kronvalda parkā Riga International Biennial of Contemporary Art ietvaros. Programmā no plkst. 19:00-22:00:
- Komponistes Natalijas Domingesas-Ranheles skaņas instalācija;
- Arhitekta & arhitektūras teorētiķa Aleksandra Rapaporta lekcija (angļu valodā);
- Mākslinieces Helgas Vretemanes performance;
- Mikrotonālās mūzikas tubu ansambļa 'Microtub' koncerts.
Pasākums bez maksas!

Imants Daksis / Tallinas PagalmāTallinas ielas kvartālā 22:00

Imants Daksis ir latviešu dziedātājs, dziesmu autors un komponists. Ir bijis grupas Pasaules gaisma un mūzikas projekta Antarktīda dalībnieks. Visvairāk pazīstams kā solomākslinieks un grupas The Bubble Gum expLOTION dalībnieks. Koncerta apmeklējums maksās 3 eur.

Māris Ārgalis "Bez nosaukuma" / Imants Kalniņš / GolfClaydermanMākslai vajag telpu Vasaras mājā 18:00
MVT Vasaras mājā tiks atklāts projekta “Skaņai vajag mākslu” trešais desmit dienu garais mākslas un mūzikas baudīšanas piedzīvojums. Šeit satiekas jaunie talantīgie mākslinieki un izcili, pieredzes bagāti mākslinieki un mūziķi, lai starpdisciplinārā projektā caur mākslas darba vizuālo uztvērumu veidotu radniecīgu skaņu gleznu un laikmetīgu vidi, kurā sastapties latviešu modernistu gleznām ar to muzikālajām māsām.
“Skaņai vajag mākslu” trešā šīs vasaras izstāde veltīta Māra Ārgaļa mākslas darbam (bez nosaukuma), ko uz skaņu pasauli pārnesis komponists Imants Kalniņš. Izstādes scenogrāfiju veido 2016. gadā radusies mūzikas, sporta un mākslas sabiedrība ar neierobežotu atbildību GolfClayderman. Ieeja bez maksas. Izstāde atvērta līdz 26.jūlijam.

PIEKTDIENA

Klik Klak: summer editionTu jau zini kur. 22:00-06:00
Šoreiz ikmēneša naktsdzīves pasākums “Klik Klak”notiks vienā no Free Riga radošajām teritorijām – Tallinas ielas kvartālā. Aristīda komanda pasākumam šoreiz ir izvēlējusies maģisko bāru/angāru “Tu jau zini kur”. Ballīte brīvā un draudzīgā atmosfērā visiem mūzikas mīļotājiem. Deju zāle būs tumša un to piepildīs techno, wave, new beat, mutant disco un post-punk. Programmā:
-SKD (metaphysik);
- Elvi Soulsystems (House Purgatorio);
- Lévi & Strauss (Aristīds, Klik Klak).

FONO CĒSISSmilšu laikumā, Cēsīs no 16:00
Šis ir īpašs jubilejas gads, jo mūzikas festivāls “Fono Cēsis” ir sasniedzis pirmo nopietno atzīmi un norisināsies nu jau piekto reizi pēc kārtas. Programmā: Linga, Inokentijs Mārpls, Jauno Jāņu orķestris, Astro’n’out, Edvārdi, Riga Reggae, Pērkons, Pienvedēja piedzīvojumi u.c.
Ieeja bez maksas!

SESTDIENA

Grupas “Prāta Vētra” koncerttūres atklāšanas koncertsLielupes pļavā pretī Jelgavas pilij 20:00
Prāta Vētras jaunā albuma “Par to zēnu, kas sit skārda bungas” iznākšanai sekos 5 vērienīgi brīvdabas koncerti Latvijā. Koncerttūres atklāšanas koncerts notiks Prāta Vētras dzimtajā pilsētā - Jelgavā.

SVĒTDIENA

SALUT D AMOUR | Marina Rebeka un Karels Marks ŠišonsCēsu Pils parkā 19:00
Cēsu Mākslas festivāla lielkoncerts, kas reizē ir arī festivāla ŠALC Gala koncerts, gaidāms Cēsu pils parka estrādē. Tā zvaigznes būs spožais soprāns Marina Rebeka, kura ar lieliskiem panākumiem uzstājas pasaules lielākajos opernamos, un Latvijas publikas mīlulis Karels Marks Šišons pie Latvijas festivālu orķestra diriģenta pults. Koncertu muzikāli caurvīs mīlestības tēma.
Programmā Vāgners un Elizabetes ārija Dic, teure Halle no operas “Tannheizers”; Vēstules skats no Čaikovska operas “Jevgeņijs Oņegins”; Karela Marka Šišona interpretācijā dzirdēsim Vāgnera operas “Rienci” karalisko ievadu, klausītāju iemīļoto Valsi no Čaikovska baleta “Gulbju ezers” un taktis no Prokofjeva baleta “Romeo un Džuljeta”; koncerta īpašais brīdis – valsts simtgades godinājums ar Jāņa Mediņa slaveno Āriju no Trešās orķestra svītas.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!