LNSO ārkārtas situācijas laikā atver “LNSO digitālo koncertzāli”

Raksta attēls - LNSO ārkārtas situācijas laikā atver “LNSO digitālo koncertzāli”

09.11.2020

Laikā, kad ārkārtas situācijas dēļ nav iespējams apmeklēt koncertus klātienē, LNSO nācis klajā ar alternatīvu veidu, kā priecēt kultūras baudītājus, – izveidojot “LNSO digitālo koncertzāli”. “LNSO digitālās koncertzāles” programmā ikvienam bez maksas būs iespēja baudīt līdz šim neredzētus LNSO koncertu videoierakstus.

Kā skaidro Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra direktore Indra Lūkina, patlaban piedāvājam alternatīvu koncertu baudīšanas veidu, valstī noteiktās ārkārtas situācijas apstāķļos dodot iespēju plašai auditorijai koncertus vērot attālināti. Vēlamies saglabāt saikni ar saviem klausītājiem un sniegt pozitīvas emocijas ikvienam, kas atrodas savā mājvietā, tādēļ esam izlēmuši veidot “LNSO digitālo koncertzāli”. Jau pavasarī, ārkārtas situācijas pirmajā dienā, LNSO skatītājiem piedāvāja paredzēto koncertu “Mālera piektā un RIX” baudīt tiešsaistē. Publikas atsaucība bija necerēti liela, tādēļ arī šobrīd lēmums piedāvāt koncertus digitālā platformā šķita loģisks un pamatots.”

“LNSO digitālās koncertzāles” koncerti tiks atskaņoti LNSO Youtube vietnē

Saturam var piekļūt arī caur LNSO mājaslapu, spiežot pogu “Digitālā koncertzāle”.

Tie klausītājiem noteiktos datumos būs pieejami no pl. 19.00 līdz pat pusnaktij.

14. novembrī būs iespēja skatīties šogad festivālā “LNSO vasarnīca” izskanējušo koncertu “LNSO, Raimonds Pauls un Gija Kančeli”, kas veltīts Gruzijas komponista Gijas Kančeli piemiņai. Maestro Raimonds Pauls un pērnruden aizsaulē sauktais Kančeli ir jaunības draugi, kas kopā darbojušies gan pie vairākiem ieskaņojumiem, gan muzikālā albuma. No maestro daiļrades izskanēs miniatūra no klaviercikla “Naktstauriņi” Jēkaba Jančevska pārlikumā klavierēm un orķestrim, savukārt no Gijas Kančeli – simfonisks skaņdarbs À la duduki, svīta ar Raimonda Paula izvēlētām kinomūzikas tēmām klavierēm un orķestrim Viļņa Šmīdberga pārlikumā, svīta “Hanuma” Riharda Zaļupes pārlikumā Xylem Trio un orķestrim, kā arī Kančeli tuvu domubiedru – Xylem Trio mūziķu – radīti Kančeli mūzikas pārlikumi.

20. novembrī dzirdēsim “LNSO, Glāss un Mjūlijs”  –  vēl vienu “LNSO vasarnīcas” koncertu, kas klausītājus pārsteidza ar savu spēcīgo, caururbjošo skanējumu, kad LNSO un Igaunijas Valsts simfoniskā orķestra mūziķi LNSO diriģenta Gunta Kuzmas vadībā atskaņoja mūsdienu slavenāko amerikāņu komponistu Filipa Glāsa un Niko Mjūlija skaņdarbus.

28. novembrī būs iespēja vērot koncertu “Čaikovskis un Sibēliuss. Baltijas simfoniskais festivāls”. Tajā pie diriģenta pults stājās šarmantā igauņu diriģente Kristīna Poska un solo spēlēja pasaulē pieprasītā vijolniece Kristīne Balanas. Programmā – Pētera Čaikovska Vijolkoncerts, igauņu jaunās paaudzes komponistes Līsas Hiršas skaņdarbs Threshold un Žana Sibēliusa Otrā simfonija.

5. decembrī koncerta “Čaikovskis, Grīgs un Rahmaņinovs” ierakstā publikas mīļotais pianists Vestards Šimkus un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) izpildīs pasaulslaveno komponistu Pētera Čaikovska, Edvarda Grīga un Sergeja Rahmaņinova skaņdarbus. Vairāku starptautisku konkursu laureāts Vestards Šimkus izpelnījies klausītāju un kritiķu atzinību, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons, Teodors Kurendziss. Ar savu meistarību pianists klausītājus priecējis Eiropā, ASV, Vidējos Austrumos, Ķīnā un Japānā. Pie diriģenta pults būs Ainārs Rubiķis, kurš karjeru veido galvenokārt kā operu diriģents. Kopš 2018. gada viņš ir Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs. No 2012. līdz 2014. gadam Rubiķis bija Novosibirskas akadēmiskā operas un baleta teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, un viņa Sibīrijā iestudētās izrādes izpelnījās augstus vērtējumus. Ainārs Rubiķis diriģējis izrādes Maskavas Lielajā teātrī, Barselonas Liceu teātrī, Čikāgas Liriskajā operā un citur.

Pirms tiešraidēm LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis dos īsus ievadvārdus.

LNSO digitālā formātā turpina piedāvāt arī “LNSO podkāstu”. Divreiz mēnesī LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, kā arī LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis aicina kompānijā viesi, kas nav saistīts ar mūzikas pasauli, lai aprunātos par mūziku, mākslu, filozofiju un pasauli kopumā. 9. novembrī viņu sarunbiedrs būs teologs, psihologs, mācītājs un lektors Indulis Paičs. Savukārt 23. novembrī notiks saruna ar Rimi Rīgas maratona direktoru, Nords Event Communications direktoru, šampanieša festivāla Riga Wine & Champagne dibinātāju Aigaru Nordu.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!