5 slavenas kaverversijas, kas padarījušas Pīteru Bensu par sensāciju

Raksta attēls - 5 slavenas kaverversijas, kas padarījušas Pīteru Bensu par sensāciju Publicitātes foto

19.10.2018 / Parmuziku.lv

Ungārijas multitalants Pīters Benss jau šā gada 6. novembrī uzstāsies ar savu pirmo koncertu Latvijā. Klausītajiem būs iespēja dzirdēt ne tikai Pītera kompozīcijas, bet arī dažādu populāru skaņdarbu aranžijas, kas Youtube un Facebook vietnēs atskaņotas vairāk kā 500 miljonu reižu.

Pītera Bensa interese par klavierspēli aizsākas 2 gadu vecumā, kad viņš apciemoja savus vecvecākus un sāka atskaņot melodijas, kas dzirdētas multfilmās. 7 gadu vecumā Pīters sakomponējis savu pirmo skaņdarbu.

Studējot prestižajās Ferenca Lista Mūzikas Universitātē Debrecenā un Bērklija Mūzikas Koledžā ASV, mūziķis spēlējis daudz klasisko mūziku. Taču mūziķis izvēlējies profesionāli attīstīties starp klasisko un populāro mūziku. Maikls Džeksons, Sia, “Queen”, “The Beatles” – tie ir tikai daži no māksliniekiem, kuru aranžijas veidojis Pīters un kas Youtube vietnē viņam nesušas slavu.

5 kompozīcijas, kas padarījušas Pīteru par sensāciju un kuru izpildījums gaidāms jau 6. novembrī Rīgā:

Michael Jackson - Bad
Pēc Maikla Džeksona dziesmas “Bad” aranžijas 2015. gada jūnijā Pīters ieguva atpazīstamību visā pasaulē. Vien dažu dienu laikā video Youtube vietnē tika noskatīts 10 miljonus reižu. Pēc Pītera Bensa domām, tieši Maikla Džeksona mūzika nenoliedzami veidojusi viņa mākslinieka profilu un tā ir viena no Pītera lielākajiem iedvesmas avotiem.

Luis Fonsi and Daddy Yankee - "Despacito"
Puertoriko izpildītāju Luis Fonsi un Daddy Yankee dziesma “Despacito” – 2017. gada lielākais hits palīdzēja arī Pīteram iegūt lielāku atpazīstamību. Pēc mūzikas žurnālistu domām, dziesmas remikss ar Džastinu Bīberu ļāvis mūzikai spāņu valodā atkal iekarot savu vietu populārajā mūzikā. Pītera Bensa kaverversijas video skatīts vairāk kā 29 miljonu reižu.

Queen – Don’t stop me now
Tāpat kā visas citas mākslinieka aranžijas, arī grupas “Queen” dziesma “Don’t stop me now” ļāvusi parādīt Pītera talantu. Reizēm, klausoties viņa daiļradē, ir sajūta, ka mākslinieks uzstājas nevis ar klavierēm, bet gan ar veselu orķestri. Pītera prasme spēlēt ātri nav palikusi nepamanīta – 2012. gadā viņš ieguva Ginesa Rekordu kā ātrākais pianists, 1 minūtes laikā nospiežot klavieru taustiņus 765 reizes.

The Beatles - Here comes the sun
Viena no skaistākajām dziesmām pasaulē radīta 1969. gadā un to autori – leģendārā britu grupa “The Beatles”. Pīters aranžējis dziesmu “Here comes the sun” un video klipā uzstājas uz jahtas, radot fantastisku noskaņu saules un kalnu ieskauts.

 

Michael Jackson - "Beat it"
Pītera jaunākā kaverversija ir vien 1 mēnesi veca – tā ir Maikla Džeksona dziesma “Beat it”. Pīters padara šo par īpašu performanci, izmantojot ne vien klavieru taustiņus, bet gan visas klavieres. Performancē iesaistīts arī bungu pedālis un pat zīmulis. Šķiet, ka ar katru aranžiju mākslinieka talants sasniedz nākamo līmeni. Koncerta apmeklētājus Rīgā gaida jauni skaņdarbi un aizraujošs piedzīvojums.

Biļetes uz koncertu Rīgas Kongresu namā, 6. novembrī iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs visā Latvijā, kā arī internetā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!