Tas brīdis, kad mūzika runā mūsu vietā

Raksta attēls - Tas brīdis, kad mūzika runā mūsu vietā Avots: Screenertv.com

09.06.2018 / Edgars Rakovskis

Reizēm ir vērts atcerēties brīžus, kad māksla un jo sevišķi mūzika ir mūs uzrunājusi tā, ka mums nav pat ienācis prātā aizdomāties par šīs mūzikas radītāju, izpildītāju etnisko, reliģisko, politisko piederību vai seksuālo orientāciju.

Ne velti bijuši un vēl aizvien tiek veikti dažādi pētījumi par mūzikas iedarbību uz cilvēku. Ir patiesi pārsteidzoši, kā nošu kombinācijas, veidotas taktīs, frāzēs visdažādāko žanru, stilu ietvaros spēj iedarboties uz cilvēka smadzenēm, radīt krāšņas emocijas, asociācijas un pat būt medicīniski dziedinošas. Taču, lai kādi arī būtu pētījumu zinātniskie rezultāti un šīs ietekmes skaidrojumi, šķiet, jebkurš ir piedzīvojis brīdi, kad, izdzirdot mūziku, pasaule apkārt visbiežāk uz mirkli apstājas, mēs aizmirstamies un ļaujamies sarunai valodā, kuru uztver, saprot un jūt ikviens.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!