VIDEO: 15 mūzikas videoklipi, no kuriem viens būs labākais Baltijā

Raksta attēls - VIDEO: 15 mūzikas videoklipi, no kuriem viens būs labākais Baltijā kolāža

17.10.2016 / Parmuziku.lv

Cik gan bieži tu skaties mūzikas videoklipus uz kino lielā ekrāna? Piektdien 21. oktobrī Rīgas Internacionālā Filmu festivāla programmas "Short Riga" ietvaros notiks 2016. gada Baltijas mūzikas videoklipu konkurss.

Dziesmas ir dažādā stilistikā un atšķirīgi būs arī videoklipi - animācijas un datorgrafikas tehnikā, dokumentāli un sirreāli. Ar videoklipu palīdzību tiek paustas idejas, piemēram, par uzdrīkstēšanos būt pašam sev, tāpat par sevi tiek ironizēts. Videoklipi pieskaras nacionālajai piederībai, kā arī ir poētiski, pasakaini un dekoratīvi stāsti.

Baltijas videoklipus vērtēs starptautiska žūrija: Raitis Ābele, latviešu režisors, pazīstams arī kā grupas "Soundarcade" dalībnieks. Toruna Njena, kino kuratore, kas atbild par programmu veidošanu Norvēģijas Īsfilmu festivālā Grimstadē un festivālā "Movies on War". Sauļus Baradinsks, neatkarīgs kino un mūzikas video režisors no Viļņas. Mārtiņš Grauds, mūzikas video režisors, veidojis arī modes īsfilmas un pilnmetrāžas dokumentālās filmas. Aiga Leitholde, online mūzikas žurnāla parmuziku.lv redaktore.

Ik pēc piecu videoklipu noskatīšanās, notiks diskusijas ar videoklipu veidotājiem par māksliniecisko redzējumu, filmēšanas procesu un citām interesantām niansētm, kas skatītāja acij nav redzamas. Kad visi klipi būs redzēti un apspriesti, ap plkst. 23:00, sarunas turpināsies ballītes gaisotnē.

Baltijas mūzikas videoklipu skatē piedalīsies:

Igaunija: Lexsoul Dancemachine - "Beef Grinder"

Lietuva: Antikvariniai Kašpirovskio dantys - "Tu mano vasara"

Latvija: Gas of Latvia - "Sniegavīrs"

Latvija: Bandmaster - "Get Live"

Lietuva: Šventinis bankuchenas - "Lietuvos istorijos repas"

Lietuva: Jurgis Did, Martynas Levickis & Colombian Barbers Syndicate - "Patinka"

Latvija: Stūrī Zēvele - "Ceha Dispečeram"

Latvija: TV MASKAVA - "BESTEST THEATRE"

Igaunija: TOMMY CASH - "WINALOTO"

Igaunija: I Wear* Experiment - "Patience"

Igaunija: Zebra Island - "Lights and Shadows"

Latvija: Ansamblis Manta - "Eva Eva"

Lietuva: No Real Pioneers - "Clouds Below"

Latvija: Ozols - "Superhaips"

Lietuva: ANTIS - "Duokit medalį"

Baltijas mūzikas videoklipu skate notiks 21. oktobrī plkst.21 "Cafe Film Noir", Elizabetes ielā 61. Biļetes uz pasākumu var iegādāties šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!