10 koncerti, ar ko sagaidīt pavasari

Raksta attēls - 10 koncerti, ar ko sagaidīt pavasari Publicitātes foto

28.03.2019 / Parmuziku.lv

Pavasaris jau nepacietīgi dauzās pie durvīm, tāpēc nav ko ilgāk vairs gaidīt. Jāuzvelk kājās kurpes un jāver durvis vaļā doties tam pretī. Lai ielaistu sevī pavasari ātrāk, kurp.es ir izlasījuši 10 skanīgus koncertus šai nedēļas nogalei, kas liks atplaukt smaidā jebkuram. Starp tiem ir gan jauni, vel nezināmi izpildītāji, gan pārbaudītas latviešu mūzikas vērtības, kā arī pasaules klasika.

Bēthovens, Trio Palladio un Modests Pitrens

29. martā | 19:00 | Lielajā ģildē, Tuvojoties Bēthovena lieljubilejas gadam, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina stiprināt savu pazīšanos ar ģeniālo mūzikas revolucionāru, 29. martā liekot programmā viņa Piekto simfoniju, kuras liktenīgos motīvus zina pat tie, kas nezina ne Bēthovena vārda, ne uzvārda. Mūsu kaimiņzemes Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents Modestas Pitrenas Bēthovena mūzikā ir sevišķi azartisks, tāpēc arī koncerta pirmajā daļā būs Bēthovens. Tāpat arī dzirdēsiet Trio Palladio skanīgo izpildījumu.

Fivesome Vespā

29. martā | 19:00 | Vespa garāžā Fivesome ir piecu superīgu, skaistu un talantīgu cilvēku apvienība. Viņi ir džeza, hip-hopa un fanka cienītāji, kas spilgti atspoguļojas arī viņu repertuārā. Sastāvs radās 2018. gada augustā, kad 5 pēc mūzikas noilgojušies jaunieši izdomāja, ka varētu savākties kopā, lai pabūtu uz viena muzikālā viļņa. Un te nu viņi vēl joprojām ir, gaidot jaunus klausītājus, jo uz šī karstā viļņa 29. martā Vespa garāžā vietas pietiks visiem.

Orķestra Tango Spleen koncerts Baltijā

29. martā | 19:00 | Rīgas Latviešu biedrības nams Pilns eksperimentu, improvizācijas un negaidītu pavērsienu, tomēr vienmēr tradīcijās un vēstures mantojumā balstīts, Argentīnas tango šoreiz Rīgas auditorijai tiek piedāvāts tradicionālā Argentīnas tango orķestra Tango Spleen (Itālija) koncertā, kur savu tango improvizāciju redzējumu piedāvās četri profesionāli tango dejotāji no četrām valstīm. 

Ainārs Mielavs Cēsīs

29. martā | 19:00 | Vidzemes koncertzālē “Cēsis” Daudzi no jums visticamāk ir uzauguši ar Aināra Mielava mūziku. Šī piektdiena būs Tava iespēja atgriezties šajā nostaļģijā un atkal izbaudīt Mielavu uz skatuves kopā ar saviem draugiem un muzikālajiem atbalstītājiem. Koncertā Cēsīs Ainara Mielava dziesmas jaunā un virtuozā aranžējumā no visiem viņa daiļrades posmiem.

Oranžās Brīvdienas

29. martā | 21:00 | Café Leningrad Latvju turbofolka komanda "Oranžās Brīvdienas" vienmēr priecējusi klausītājus ar savdabīgu, bet nemainīgi pozitīvu mūziku. Nu grupa ir saposusies muzikālam ceļojumam pa veco Eiropu, taču pirms tā vēl 29. martā 21:00 skanīgi piestāj Cafe Leningrad, pavasarīgi iepriecinot gan fanus, gan visus citus garā brīvus ļaudis.

Stūrī Zēvele koncerts bārā Republika

29. martā | 22:00 | Republika Grupa Stūrī Zēvele pēc divu gadu pauzes ir atsākusi aktīvu koncertēšanu, un viens ko koncertiem būs dzirdams arī Republikā. Grupas sastāvā ir radoši draugi, kas gadu laikā izveidoja savu īpašu žanru, kas nelīdzinās nekam iepriekš dzirdētam, bet rada patiesu mājīguma sajūtu, kuru atpazīs ikviens.

90-to gadu rekonstrukcija 'JAM SESSION 2019'

30. martā | 19:00 | VEF Kultūras pilī notiks Latvijas blūza un roka virtuozu lielkoncerts „JAM SESSION” kura mērķis ir rekonstruēt 90-to gadu Rīgas klubu dzīvās mūzikas gaisotni. Programmā būs gan tādu pasaules leģendārāko izpildītāju kā Eric Clapton, Gary Moore, Dire Straits, Beatles, Deep Purple, Led Zeppelin, Doors u.c. skaņdarbi, gan arī oriģinālmūzika.

Laima Vaikule un Freedom Ballet

30. martā | 19:00 | Arēnā Rīga Pēc sešu gadu pārtraukuma Laima Vaikule gatavo īpašu solo koncertu, kas izskanēs 30.martā Arēnā Rīga. Koncerta programmas pamatā būs Laimas lielākie hiti un pēdējo gadu popularitāti ieguvušās kompozīcijas, ko pavadīs orķestris, kura sastāvā ir vairāk nekā 20 augsta līmeņa Latvijas un ārvalstu mūziķu. Laima, protams, gādās arī par īpašiem vakara viesiem, kas papildinās solo programmu ar īpašiem priekšnesumiem.

Koncerts // Alise Sedola

30. martā | 20:00 | Dēkainī Alise Sedola ieskandinās 30.marta vakaru Āgenskalnā. Par sevi jaunā dēkaine saka šādi: "Rakstu savu mazo mūziciņu, lai neaizmirstu sevi konkrētajā brīdī, nav svarīgi, vai kāds to klausās, bet labprātīgi tajā dalos, pārējais mazsvarīgs." Koncerts solās būt ļoti sirsnīgs un pavadīts silti pavasarīgās kafejnīcas “Dēkainis” noskaņās.

Inese Bērziņa un Egils Leimanis // koncerts Palmu mājā

31. martā | 15:00 | LU Botāniskajā dārzā Palmu mājā ar akustisko koncertu uzstāsies Inese Bērziņa un Egils Leimanis. Koncertā izskanēs dziesmas, kas tapušas abu mūziķu radošajās dzīvēs- skaņdarbus no Liana La Havas, Laura Mvula, Susana Sawoff, The Beatles repertuāra, kā arī oriģināldziesmas. Pavasaris gaisā garantēts.

Visus mūzikas koncertus meklē šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!