8 koncerti harmoniskai nedēļas nogalei

Raksta attēls - 8 koncerti harmoniskai nedēļas nogalei Foto: Jānis Deinats

08.08.2019 / kurp.es

Tā vien liekas, ka šīs nedēļas skaņas varētu aiznest ikvienu jaunā mūzikas pasaulē. Pēc Rammstein dārdošajiem ritmiem, skatuves visā Latvijā nedomā atpūsties un jau šajā nedēļas nogalē aicina apmeklēt alternatīvās mūzikas festivālus, kamermūzikas koncertus, kā arī zināmu pašmāju un ārzemju autoru uzstāšanās.

Festivāls Sansusī 2019

9. – 11. augustā | Aknīstē Sansusī ir, iespējams, mistiskākais mūzikas notikums šajā nedēļas nogalē. Šogad alternatīvajā kamermūzikas festivālā Sansusī piedalās raibs klāsts ar mūziķiem, aktieriem, dejotājiem, arhitektiem, horeogrāfiem, teorētiķiem, akrobātiem, dzejniekiem, dramaturgiem, dīdžejiem, komponistiem, permormātoriem, gleznotājiem, dziedātājiem, muzikologiem un sapņotājiem. Vienīgais veids, kā to visu aptvert, ir piedalīties pašam.

Vienā elpā

9. augustā | 19:00 | Cēsu pils parkā Šovasar Latvijas pilsētu estrādēs un Saulkrastu pludmalē izskanēs krāšņs lielkoncerts “Vienā elpā”, kurā piedalīsies dziedātāji Aija Andrejeva, Ieva Kerēvica, Agnese Rakovska, Ingus Pētersons, Igo un Atis Ieviņš, Vidzemes kamerorķestris un instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā. Šo piektdien kolorītais un daudzpusīgais mūziķu sastāvs viesosies Cēsu pils parkā ar jau labi zināmām un iemīļotām dziesmām.

The Real Group koncerts

9. augustā | 20:00 | Valmiera Kurš gan nav kādreiz mielojis ausis ar brīnišķīgo Latvian Voices skanējumu? Taču Latvian Voices a cappella festivāla īpašie viesi šogad ir pasaulē slavenā a cappella grupa no Zviedrijas - The Real Group. Būs interesanti dzirdēt, kādas skaņas ienesīs mūsu aizjūras kaimiņi.

Šeina Stīla un Latvijas Radio bigbends

9. augustā | 20:00 | Ikšķiles brīvdabas estrādē Šeinas Stīlas talantu uzskata par vienu no sensācijām mūzikas pasaulē. Viņa sevi ir pieteikusi uzstājoties kopā ar tādām mega zvaigznēm kā Rihanna, John Legend, Moby, Dolly Parton, Kelly Clarkson. Pasaulē atzītā Stīla tikai ar dažiem koncertiem uzstāsies Latvijā. Šī ir viena no retajām iespējām piedzīvot šāda mēroga izpildītājas uzstāšanos klātienē.

Koncerts Serendipity

9.augustā | 21:00 | Kaņepes Kultūras centrs 9.augustā Kaņepes Kultūras centrā notiks unikāls džeza un improvizētās mūzikas koncerts - Serendipity, kur uz skatuves apvienosies jaunie mūziķi no Latvijas un Dānijas džeza skatuvēm. Tiks atskaņota sastāva līderu - Edgara un Alberta oriģinālmūzika kā arī improvizācijas, kas radušās iespaidojoties no mirkļa un telpas. Tā būs notikumu rašanās un attīstība nejauši laimīgā un izdevīgā veidā.

Mūzikas festivāls "Liepājas vasara" Rundāles pilī

10. augustā | 16:00 | Rundāles pilī Liepājas Simfoniskais orķestris, smalka kamermūzika, saruna par baudu un pienākumu, romantisma spirgtie rīti, mūzika naksnīgā rožu dārzā – tas viss jūs sagaida Rundāles pilī šajā sestdienā. Vakara gaitā jūs pieredzēsiet vairākus izsmalcinātus koncertus karaliskā gaisotnē.

“Autobuss debesīs” 20 gadu jubilejas koncerts

10. augustā | 17:00 | Kandavā Ar vairākiem īpašiem koncertiem Latvijas pilsētās šogad darbības 20.gadskārtu atzīmēs grupa "Autobuss debesīs", koncertu repertuārā piedāvājot daudzpusīgu muzikālu retrospekciju. Koncertā varēs dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus pašu grupas dalībnieku komponētus skaņdarbus no karjeras laikā tapušā grupas repertuāra. Sestdien leģendārā grupa viesosies Kandavā.

Kanisaifa Maģiskajā Dārzā

10. augustā | 20:30 | Lucavsalā Kanisaifa Maģiskais dārzs ir noslēpums, ko atklāt arvien vairāk klausītājiem. Kanisaifas performance Maģiskajā dārzā, pašā Rīgas centrā, tiešā savienojumā ar Māti dabu tās spēcīgajā, zaļajā būtībā, jau kļūst par ikgadēju tradīciju. Kad vasara ir pašā briedumā, Kanisaifa aicina visus apmeklēt šo koncertu, kurā izskanēs šogad radītās jaunās kompozīcijas, kā arī kompozīcijas no pērnā albuma “Atdzīvinot vēju”.

 

Visus koncertus meklē: https://kurpes.lv/pasakumi/visi/muzika

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!