Mārketings: Ieguvumi, sasniegumi un paveiktais darbs ir mērāms statistikā

Raksta attēls - Mārketings: Ieguvumi, sasniegumi un paveiktais darbs ir mērāms statistikā Foto: www.pixabay.com

30.05.2016 / Parmuziku.lv

Pagājušajā gadā, galvenokārt, biedrības prioritātes bija tiesību īpašniekiem piedāvātā servisa uzlabošana, sadarbības veicināšana ar esošajiem sadarbības partneriem, kuri novērtē mūzikas nozīmi uzņēmējdarbībā, administrēšanas mehānismu uzlabošana, iekasēto atlīdzību pieauguma veicināšana kolektīvi administrētajos fonogrammu izmantošanas segmentos un sabiedrības izpratnes veicināšana par blakustiesībām.

Publiskais izpildījums

2015. gadā iekasētās atlīdzības apmērs ir palielinājies visās lielākajās publiskā izpildījuma tautsaimniecības pakalpojumu nozarēs. Lielākās nozares ir ēdināšanas, izklaides un atpūtas vietas, kā arī tirdzniecība un skaistumkopšanas pakalpojumi.

Publiskajā izpildījumā ēdināšanas nozares uzņēmējiem izsniegto atļauju skaits mūzikas ierakstu atskaņošanai ir pieaudzis par 16 (%).

Pagājušajā gadā ir pieaudzis arī licencēto publisko pasākumu skaits, salīdzinot ar 2014. gada statistikas datiem, pieaugums sasniedz 4 (%), bet iekasētās atlīdzības apmērs pieaudzis par teju 12 (%).

Lielākās nozares:

 

Publiskajā izpildījumā pagājušajā gadā vērojamas pozitīvas tendences, jo par 29 (%) samazinājies slēgto publiskā izpildījuma vietu skaits, kā arī samazinājies debitoru skaits, jo, veicinot abpusēju sadarbību, uzņēmēji atsaucas uz atgādinājumiem un rūpējas par savlaicīgu atlīdzības maksājumu veikšanu.

Panākta arī abpusēji veiksmīga sadarbība ar “Latvijas tirgotāju savienība” (LaTS), kas pārstāv tirdzniecības un ēdināšanas uzņēmumus. Pagājušajā gadā sadarbība nodrošinājusi izsniegto atļauju skaita pieaugumu par teju 59 (%).

Tirgus ir mainīgs, bet stabils, kā arī izsniegto atļauju skaits liecina, ka uzņēmēji novērtē mūzikas pievienoto vērtību uzņēmējdarbībā - mūzika uzlabo apmeklētāju, pircēju, darbinieku noskaņojumu un labsajūtu, tā rosina atgriezties, tā pilnveido, uzlabo vidi un veicina zīmola atpazīstamību.

Likvidēto uzņēmumu un slēgto vietu statistika

Lielākie administrētie segmenti ir tirdzniecības un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji, kā arī ēdināšanas uzņēmumi. Kopumā izsniegto atļauju skaits šajās tautsaimniecības pakalpojumu nozarēs sasniedz teju 9000 publiskā izpildījuma vietas. Pagājušajā gadā likvidēto uzņēmumu skaits, tajā skaitā slēgto veikalu, skaistumkopšanas salonu un kafejnīcu skaits ir sarucis par 20 (%), salīdzinot ar statistikas datu rādītājiem 2014. gadā.

Mediju segments: Radio, TV un kabeļoperatori

Mediju segmentā 2015. gadā atlīdzību veikuši 80 fonogrammu lietotāji, atlīdzību maksājumi veikti par 47 radio, 17 televīzijām, 6 kabeļoperatoriem, 3 radio un televīziju arhīviem, kā arī 7 interneta radio. Pagājušajā gadā, mediju segmentā, noslēgti arī 7 jauni līgumi par maksājamo atlīdzību izpildītājiem un fonogrammu producentiem.

Vidējais mūzikas izmantojuma procents (%) Raidorganizācijās 2015. gadā bija 71 (%) radio un 25 (%) televīzijās.

Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2014. gada statistikas datiem, iekasētā atlīdzība no radio un televīzijām ir pieaugusi par 9 (%). Savukārt plānotie ieņēmumi no webcasting (interneta radio) ir pārsniegti par 20 (%).

Kopējā iekasētā atlīdzība

Pagājušā gada martā LaIPA biedru Kopsapulces izvirzītā un apstiprinātā ieņēmumu budžeta izpilde sasniegta 90 (%) apmērā. Plānotā budžeta izpildi pilnā apmērā negatīvi ietekmējušas ieilgušās sarunas ar fonogrammu izmantotājiem mediju segmentā. Ieilgusi vienošanās ar Viasat par 18 televīzijas kanālu satelīta apraidi no Latvijas.

Līgumu plānots noslēgt līdz šī gada jūlijam, lai iekasētās atlīdzības apmēru par iepriekšējo periodu novirzītu 2015. gadā iekasētās atlīdzības sadalei.

Plānoto ieņēmumu izpildi ietekmēja arī noilgums ar kabeļoperatorus pārstāvošās asociācijas “ESKA” jumta līguma parakstīšanu, kas kopumā rezultējies ar abpusēji veiksmīgu sadarbību.

Šobrīd norit arī pārrunas un vienošanās process ar kabeļoperatoru “Lattelecom”, lai vienotos par ieņēmumu iesniegšanu maksājamās atlīdzības aprēķinam, par virszemes TV pakalpojumu sniegšanu.

Kopējā iekasētā atlīdzība 2003 – 2015 (EUR):

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!