DEVA PREMAL - no indiešu klasiskās mūzikas rāgām līdz roķīgiem ģitāras soliņiem

Raksta attēls - DEVA PREMAL - no indiešu klasiskās mūzikas rāgām līdz roķīgiem ģitāras soliņiem Publicitātes foto

08.09.2015 / Harijs Vagrants

Iepazīsti pasaulslaveno sakrālās mūzikas izpildītāju Devu Premalu, kas 30. septembrī Eiropas koncertrūres ietvaros uzstāsies arī Rīgā kopā ar dzīvesdraugu Mitenu un skatuves partneri Manose.

No indiešu klasiskās mūzikas rāgām, Nepālas tradicionālajām melodijām, tūkstošiem gadus veciem hinduisma un budisma reliģiskajiem dziedājumiem - mantrām - līdz roķīgiem ģitāras soliņiem, regeja ritmiem, virtuozām Tālo austrumu tradicionālās bansuri flautas partijām un meistarīgi izkoptam vokālam - tā dažos vārdos varētu raksturot to vārdiem nedefinējamo burvību, kuru savā mūzikā rada Deva Premal, Mitens un Manose.

Deva Premal, dzimusi Vācijā, savu ceļojumu mūzikā sākusi jau agrā bērnībā, kad sākusi apgūt klavieres un klasisko dziedāšanu. 1990. gadā māksliniece savos garīgajos meklējumos nonākusi Indijā, kur slavenā mistiķa un guru Ošo templī iepazinusies ar savu turpmāko dzīves un mūzikas līdzgājēju - Mitenu (īstajā vārdā Desmonds Moriss). Mitens, kuram jau bijusi ilgstoša rokmūziķa un folkmūziķa pieredze Apvienotajā Karalistē un kurš sadarbojies ar tādiem pasaules grandiem kā Lū Rīds un 1967. gadā radušos britu-amerikāņu apvienību Fleetwood Mac, piedevis Devas muzikālajiem meklējumiem jaunu veidolu - kopā radot unikālu skanējumu, kas sevī ietver meditatīvu kontemplāciju un vitālu dzīvīgumu ar atmiņā viegli paliekošām melodijām.

Abu duetu papildina Indiešu klasiskajā mūzikā tik populārās bambusa flautas bansuri meistars Manose. Dzimis Nepālā un Indiešu klasisko mūziku apguvis pie Madana Deva Bhatta, kurš savukārt ir indiešu mūzikas leģendas Ustada Bismillā Hāna māceklis. Manose uzsver, ka savā mūzikā viņš reprezentē ne tikai austrumu tradīciju, bet arī daudzveidīgu ietekmi no Rietumu tradicionālās mūzikas, piemēram, mūsu platuma grādu klausītājam daudz vieglāk saprotamās Ķeltu melodijas.

Kopumā trio veido pavisam īpašu muzikālo pieredzi, ko neskaitāmi Rietumu fani nodēvējuši par ceļojumu savas esības dziļākajā būtībā - pretim visaptverošam mieram un laimei.

Arī Latvijas iedzīvotājus šāda pieredze noteikti gan bagātinās , gan paplašinās redzesloku, aizskarot līdz šim vēl neapzinātas muzikālās pieredzes sfēras.

Sakarā ar sava pēdējā albuma Songs for the Sangha nākšanu klajā, Deva Premal, Mitens un abus papildinošais bansuri maestro Manose 2015. gada septembrī uzsāka albuma prezentācijas rudens tūri. Tā kopumā aptvers 24 valstis - tai skaitā Somiju, Horvātiju, Latviju, Ukrainu Izraēlu, Čehiju, Rumāniju un citas.

Jaunā albuma ieskaņošanā bez Devas Premal, Mitena un Manoses savus spēkus ieguldījuši arī kanādiešu izcelsmes multiinstrumentālists un Grammy balvai nominētais ierakstu menedžeris Džobijs Beikers (Joby Baker), kā arī talantīgais ASV taustiņinstrumentālists Spensers Kozens (Spencer Cozens). Albums Songs for the Sangha īsā laikā sasniedzis ievērojamus rezultātus gan ITunes, gan Amazon World Music chart - divās no pasaules populārākajām mūzikas pirkšanas/lejuplādes vietnēm internetā.

Vairāk par 30.septembrī Rīgā, Kongresu namā gaidāmo koncertu uzzini ŠEIT!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!