Baroka mūziku palīdz koncentrēties

Raksta attēls - Baroka mūziku palīdz koncentrēties Foto: pexels.com

04.11.2015 / Parmuziku.lv

Projektu nodošanas gala termiņi tuvojas? Darbu tik daudz, ka diennaktij jāpieliek papildus stundas? Tuvojas intensīva pirmā semestra noslēguma sesija? Paklausies baroka mūziku!

Zinātnieki apgalvo, ka baroka mūzika veicina darbu produktivitāti, palīdzot cilvēkam labāk koncentrēties. Kāpēc tā notiek? Jo baroka mūzikas pulss - 50 līdz 80 sitieni minūtē, stabilizē cilvēka mentālos, fizisko un emocionālo ritmu, cilvēks kļūst mierīgs un var labāk fokusēties darbam.

Baroka mūzikas laiks ir 17. gadsimts. Šajā laikā tika radīta mūzikas pieraksta sistēma, kas joprojām tiek izmantota. Tika likti pamati dažādām mūzikas formām, kā, piemēram, operai, koncertam, sonātei u.c. Populārākie baroka mūzikas komponisti – Johans Sebastians Bahs, Antonio Vivaldi, Frīdrihs Hendelis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!