12 mēneši DaGamba dzīvē

Raksta attēls - 12 mēneši DaGamba dzīvē Foto: Matīss Šmits

04.09.2015 / Aiga Leitholde

Piesakot jauno DaGamba albumu Recycled un koncerttūri Bach goes to Iran, čellists Valters Pūce stāsta par spilgtākajiem notikumiem grupas dzīvē aizvadīto 12 mēnešu laikā.

Uz Glastonberiju caur youtube

Šajā sastāvā ( divi čellisti, pianists un perkusionists) sākām spēlēt 2014. gada vasarā. Neilgi pēc tam vietnē youtube ievietojām skaņdarbu Carmina Burana un tikām uzaicināti uz 2015.gada Glastonberijas festivālu. Dziesma atklāja DaGamba muzikālās darbības jauno virzienu – par pamatu ņēmām mūziku, kas ir izdzīvojusi vairāk kā 200 gadu, un to pārstrādājām mūsdienīgā variantā, šie instrumentālie skaņdarbi patīk klausītājiem jebkurā pasaules malā.

Akadēmiķu triumfs

Svarīgs notikums bija uzstāšanās Positivus festivālā kopā ar kamerorķesti Simfonieta Rīga un kori Juventus. Bija sajūta, ka mēs esam īstajā brīdī, īstajā laikā. Manuprāt, tas bija liels notikums visai akadēmiskajai videi – beidzot ir pienācis laiks uzkāpt uz lielās Positivus skatuves uz spēlēt klausītāju pūlim. Acīmredzami, cilvēkiem tas ir vajadzīgs! Nevis tāpēc, ka tā būtu kāda ambīcija, bet tāpēc, ka ir pienācis īstais laiks. Kā apļveida kustībā mēs esam nonākuši līdz brīdim, kad klausītājam atkal ir vajadzīga klasiskā mūzika. Tas, iespējams, ir tāpēc, ka šobrīd pārprodukcija ar labi noproducētiem popa skaņdarbiem ir tik nospiedoša, ka cilvēks meklē laika pārbaudītas vērtības.

Prokofiev the Knight Rider ar Ralfu Eilandu

Prokofiev the Knight Rider video klipa galvenajā lomā ir dziedātājs Ralfs Eilands,  bet režisore ir Dace Pūce. Filmēšanā tika aizvadītas piecas dienas dažādās foršās vietās, piemēram, filmējāmies milzīgajā nu jau pusgruvušajā Slokas papīra fabrikā.

Koncerttūre Bach Goes To Iran

Lai uztaisītu labu koncerttūri, svarīgākais komponents būs laba mūzika. Tūres fokusā būs mūzika, nevis šovs. Mūsdienās cilvēki pārāk daudz uztraucas par to, kā tas izskatās, nevis, kā tas izklausās. Šovu var radīt ar mūzikas instrumentu spēlēšanu. Pirmais koncerts 13.septembrī notiks Cēsu koncertzālē. Aizbrauksim arī uz Rēzeknes koncertzāli Gors. Būs liels prieks spēlēt šajās lieliskajās koncertzālēs. Koncertēsim arī Saldus mākslas un mūzikas skolā. Zāle tur ir maza, taču ar fantastisku akustiku, tāpēc tur spēlēsim akustisko koncertu. Uzstāsimies arī Alūksnē Prelūdijā, Liepājā un Jelgavā. Tūri noslēgsim Rīgā koncertzālē Palladium.

Albums Recycled

Albumā ir 10 skaņdarbi - 5 lidz 7 minūtes gari, visi ar pārsteigumiem! Vienā skaņdarbā apvienota komponista Sergeja Prokofjeva skaņdarba tēma ar seriāla The Knight Rider tēmu, otrā Mocarta Lacrimosa kopā ar rogrupas Radiohead dziesmu Paranoid Android. Dažādos laikos radīta mūzika savā starpā labi draudzējas. Iespējams, Radiohead Tomu Joru mēs varam uzskatīt par mūsdienu Mocartu. Tas savā ziņā ir mashup, tomēr dziesmu tēmas netiek ņemtas viens pret vienu, jo mūsu albuma uzstādījums ir no diviem skaņdarbiem radīt vienu jaunu orģinālkompozīciju.

Albums Recycled Foto: Inese Grīnberga

Grupa DaGamba

No kreisās: pianists Dainis Tenis, čellisti Valters Pūce un Antons Trocjuks, perkusionists Hamidreza Rahbaraalam.

Grupa DaGamba Foto: Matīss Šmits

Video no albuma prezentācijas pasākuma 4.septembrī:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!