Industrijas Ziņas

Nekādā gadījumā jūnijā nepalaid garām šos 5 albumus!

Raksta attēls - Nekādā gadījumā jūnijā nepalaid garām šos 5 albumus!

02.06.2015 / Normunds Vucāns

Šomēnes pie mums nonāks daudzi ieraksti, kuriem noteikti vērts pievērst uzmanību. Kuri no tiem ir paši, paši nozīmīgākie?

Florence + The Machine – How Big, How Blue, How Beautiful (1. jūnijs)

Ja bija kāda lieta, kas līdz šim pietrūka Florence + the Machine daiļradē, tad tā bija izteikts un spilgti jūtams personīgais pārdzīvojums tekstos. Visu laiku nepameta sajūta, ka Velšas jaunkundze ar draugiem, kaut izpilda it kā spēcīgus skaņdarbus, nav līdz galam patiesa un neatklājās, šķietami slēpjoties no klausītājiem. Liekas, ka ar How Big, How Blue, How Beautiful tas beidzot būs mainījies, jo jau ar fantastisko What Kind Of Man bija jūtams, ka nu maskas ir nomestas un laiks dziedāt par to, kā viss ir patiesībā.

 

Major Lazer – Peace Is the Mission (1. jūnijs)

Būtībā ar vienu pašu Lean On jau pietiktu, lai trešais Major Lazer studijas albums būtu liels un ļoti gaidīts notikums visapkārt pasaulei. Iespējams, daudzi tā klausītāji būs pārsteigti, bet, bez viena supersingla, Peace Is the Mission ir vēl daudzas interesantas idejas, ko piedāvāt. Dažas no tām pat ir diezgan popsīgas, līdz ar to aizraus tālāk tos, kas ir uzķērušies uz Lean On āķa, savukārt pārējās – tik alternatīvas, ka spēs noturēt arī to elektronikas baudītāju uzmanību, kam no galvenā singla sametās šķērmi. Asorti visām gaumēm, tā teikt.

 

Muse – Drones (8. jūnijs)

Beiguši rotaļāties ar orķestriālām un elektroniskām iezīmēm, Muse savā jaunākajā albumā ir atgriezušies pie skanējuma, kas viņus vispār padarīja slavenus. Drones būšot konceptalbums ar visām no tā izrietošajām sekām, kas nozīmē, ka pa vienai vien dziesmas neesot tik labi uztveramas kā ievietotas attiecīgajā secībā. Tam gan noticēt ir pagrūti, jo Dead Inside, piemēram, bija tik ļoti Muse singls, cik vien iespējams. Tā kā varbūt viņiem uz vārda vēl neticēsim, bet pagaidīsim, kāds būs gala rezultāts.

 

Wolf Alice – My Love Is Cool (22. jūnijs)

My Love Is Cool ir, šķiet, manis personīgi visvairāk gaidītais debijas albums šogad, kam vajadzētu sniegt skaidru atbildi, vai lavierēšana starp ļoti daudziem un savstarpēji diezgan atšķirīgiem žanriem Wolf Alice izdosies arī pilnmetrāžas ierakstā, vai arī to viņi būs spējuši veiksmīgi iznest tikai singlos un EP. Pagaidām gribētos ticēt un cerēt, ka jaunajiem britiem tas varētu izdoties, jo viņi vienlīdz pārliecinoši skan kā The XX stila minimālismā, tā Hole, piemēram, atgādinošā alternatīvajā rokā, un tieši tāpēc liekas tik ļoti saistoši.

 

Carly Rae Jepsen – Emotion (24. jūnijs)

Jau likās, ka Kārlijas Rejas Jepsenas zvaigzne būs nodzisusi tikpat ātri, cik tā uzplaiksnīja pēc Call Me Maybe izdošanas, taču ar I Really Like You viņa mums pierādīja pretējo. Iespējams, tas ir tikai uz īsu brīdi, un Tomam Henksam ir lielāka loma viņas popularitātes atjaunošanā nekā mēs sākotnēji varētu domāt, bet par to labāk varēsim spriest pēc Emotion izdošanas. Te gan jāpiezīmē, ka komerciālās sekmes nav vienīgā intriga diska sakarā – būs interesanti redzēt, vai lieliskā balāde All That būs tikai spilgta vienreizēja parādība, vai arī kā statuja tam, cik ļoti ir augušas dziedātājas kvalitātes.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!